Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Snížení cen zemního plynu zákazníkům ČEC a ČECJ vyvolalo silnou odezvu konkurence

02.07.2012 03:07 Tisková zpráva:

Po zlevnění zemního plynu u produktových řad POHODA, EXCLUSIVE a BASE, ke kterému České Energetické Centrum a České Energetické Centrum Jih přistoupilo v distribuční oblasti RWE GasNet, s.r.o. ke dni 22.4.2012, konkurenční dodavatelé energií v rámci své obchodní činnosti vybízejí zákazníky s nabídkou na ukončení stávajících smluv s ČEC a ČECJ. ČEC a ČECJ o tom informovali Energetický regulační úřad. Jedná se o více než 5000 odběrních míst.

Obchodníci Bohemia Energy, COMFORT ENERGY a X Energie si obvykle vyžádají plnou moc, na jejímž základě jménem zákazníků odesílají odstoupení od smluvních závazků s ČEC a ČECJ. Zákazníkům říkají, že smlouva je v případě změny podmínek neplatná. Už ale neuvádějí, že se jedná o snížení ceny – tj. o krok ve prospěch zákazníka, který podle zákona samozřejmě učinit můžeme,“ uvádí Vladimír Vokroj, obchodní ředitel společnosti České Energetické Centrum.

Ustanovení § 11a odst. 3 energetického zákona se jednoznačně vztahuje pouze na „zvýšení ceny za dodávku elektřiny nebo plynu nebo na změnu jiných smluvních podmínek.“ Proto je odstoupení od smlouvy, které na základě plné moci provádějí konkurenční společnosti a v němž jako důvod uvádějí snížení cen, neplatné.

České Energetické Centrum a České Energetické Centrum Jih, v souladu se svým Etickým kodexem, vyzývá své zákazníky k opatrnosti a k pečlivé úvaze při podepisování plné moci obchodním zástupcům, aby se vyhnuli rizikům následných sankcí od těchto konkurenčních společností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *