EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

Společnost RE/MAX mění pravidla na realitním trhu první nezávislá certifikace makléřů v České republice

 


 

Na tuzemském realitním trhu nabízí mnoho realitních kanceláří nějakou formu vzdělávání a certifikace pro své makléře. Do současné doby však nebylo pro zákazníky v České republice žádné celostátní objektivní měřítko, které by oddělilo kvalitní makléře od těch nekvalitních. Živnost makléře není vázaná a tedy regulovaná státem. RE/MAX se proto rozhodl jako první realitní síť na českém trhu stát u zrodu celostátní certifikace makléřů CRM (Certifikovaný Realitní Makléř) ISO, která je objektivně a nezávisle udělována Českou společností pro jakost, která má akreditaci od Českého institutu pro akreditaci.

Česká společnost pro jakost provádí certifikace osob v různých oborech již 15 let. Na základě podnětu společnosti RE/MAX byl ve spolupráci s týmem odborníků vytvořen nový program personální certifikace, Certifikovaný Realitní Makléř. Držitelé tohoto certifikátu prokázali vysoké znalosti v oboru před nezávislou komisí a jsou zárukou poskytování kvalitních služeb na realitním trhu, říká Petr Koten, ředitel úseku certifikací České společnosti pro jakost.

Zkouška je veřejně dostupná jak stávajícím makléřům, tak i široké veřejnosti. Každý zájemce bude skládat ústní a písemnou zkoušku před nezávislou komisí. „Jsme si vědomi, že jako leader na trhu neseme odpovědnost za utváření a profesionalizaci trhu ku prospěchu konečného zákazníka, to je naše deklarovaná mise a právě zavedením certifikace makléřů dle mezinárodních standardů ISO jí naplňujeme,“ dodává David Krajný, prezident realitní společnosti RE/MAX Česká republika a Slovensko.

Z interních průzkumů společnosti RE/MAX vyplynulo, že přes 50 % realitních transakcí probíhá na přímo, tedy bez účasti realitní kanceláře. Výsledky dále ukázaly, že lidé nevyužívají služeb realitních kanceláří, protože nejsou ochotni platit za neadekvátní servis a ne proto, aby ušetřili. Certifikace CRM ISO poskytne záruku kvality poskytovaného servisu a především přispěje k objektivní orientaci zákazníka. V rámci sítě RE/MAX bude tato certifikace povinnou součástí kariérního růstu každého makléře. RE/MAX Akademie má prozatím jako jediná potřebnou kvalifikaci a akreditaci od ministerstva školství, aby mohla toto školení poskytovat.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.