EUR 24.610

USD 24.180

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.610

USD 24.180

Společnost RE/MAX mění pravidla na realitním trhu první nezávislá certifikace makléřů v České republice

 


 

Na tuzemském realitním trhu nabízí mnoho realitních kanceláří nějakou formu vzdělávání a certifikace pro své makléře. Do současné doby však nebylo pro zákazníky v České republice žádné celostátní objektivní měřítko, které by oddělilo kvalitní makléře od těch nekvalitních. Živnost makléře není vázaná a tedy regulovaná státem. RE/MAX se proto rozhodl jako první realitní síť na českém trhu stát u zrodu celostátní certifikace makléřů CRM (Certifikovaný Realitní Makléř) ISO, která je objektivně a nezávisle udělována Českou společností pro jakost, která má akreditaci od Českého institutu pro akreditaci.

Česká společnost pro jakost provádí certifikace osob v různých oborech již 15 let. Na základě podnětu společnosti RE/MAX byl ve spolupráci s týmem odborníků vytvořen nový program personální certifikace, Certifikovaný Realitní Makléř. Držitelé tohoto certifikátu prokázali vysoké znalosti v oboru před nezávislou komisí a jsou zárukou poskytování kvalitních služeb na realitním trhu, říká Petr Koten, ředitel úseku certifikací České společnosti pro jakost.

Zkouška je veřejně dostupná jak stávajícím makléřům, tak i široké veřejnosti. Každý zájemce bude skládat ústní a písemnou zkoušku před nezávislou komisí. „Jsme si vědomi, že jako leader na trhu neseme odpovědnost za utváření a profesionalizaci trhu ku prospěchu konečného zákazníka, to je naše deklarovaná mise a právě zavedením certifikace makléřů dle mezinárodních standardů ISO jí naplňujeme,“ dodává David Krajný, prezident realitní společnosti RE/MAX Česká republika a Slovensko.

Z interních průzkumů společnosti RE/MAX vyplynulo, že přes 50 % realitních transakcí probíhá na přímo, tedy bez účasti realitní kanceláře. Výsledky dále ukázaly, že lidé nevyužívají služeb realitních kanceláří, protože nejsou ochotni platit za neadekvátní servis a ne proto, aby ušetřili. Certifikace CRM ISO poskytne záruku kvality poskytovaného servisu a především přispěje k objektivní orientaci zákazníka. V rámci sítě RE/MAX bude tato certifikace povinnou součástí kariérního růstu každého makléře. RE/MAX Akademie má prozatím jako jediná potřebnou kvalifikaci a akreditaci od ministerstva školství, aby mohla toto školení poskytovat.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.