Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Výpisy z Registru fyzických osob odesílá SOLUS častěji přes SMS než poštou

12.12.2014 07:12 Tisková zpráva:

Internetové stránky www.SMSVypis.cz přinášejí přehledně a jednoduše popsaný návod, jak mohou občané zkontrolovat, zda nemají záznam v negativním registru sdružení SOLUS. Informaci získají prostřednictvím SMS zprávy do jedné minuty kdykoli potřebují.

„Sdružení SOLUS vyhotovilo pro občany za jedenáct měsíců letošního roku 21 230 výpisů z negativníhoRegistru fyzických osob, z toho 67 procent bylo odesláno elektronicky prostřednictvím SMS zprávy,uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Službu SMS výpis představilo sdružení SOLUS poprvé v únoru 2010. Během necelých pěti let fungování služby poskytlo sdružení SOLUS téměř 43 tisíc SMS výpisů.Na začátku letošního roku pak spustilo aplikaci SMS výpis pro chytré telefony se systémem Android OS. Během několika měsíců ji stáhlo do svého telefonu více než 3 700 uživatelů.

„Hlavní výhodou SMS Výpisu je cena, která je přibližně o polovinu nižší než v případě papírového výpisu. Při opakovaném objednání SMS Výpisu prostřednictvím aplikace pro Android se cena SMS výpisu dostává až na pouhých 30 Kč. Důležité je pro občany také pohodlí a rychlost, se kterou požadovanou informaci zjistí. Stačí jednou požádat o přidělení unikátního kódu SIN a poté již mohou žádat o výpis z negativního Registru fyzických osob SOLUS kdykoli a opakovaně podle potřeby. Informaci komu, kolik a zda vůbec dluží, dostanou v průměru do 40 vteřin,“dodal Jan Stopka.

Pro získání unikátního kódu SIN stačí spotřebiteli vyplnit na internetových stránkách online formulář. Nejpozději druhý pracovní den je ze sdružení SOLUS odeslán na zvolenou adresu na dobírku a do vlastních rukou dopis, který obsahuje SIN a návod k použití služby.

SMS výpis může pomoci spotřebitelům v řadě běžných životních situací. Výhodou je pro registrované uživatele možnost žádat o výpis ze svého mobilního telefonu opakovaně: například po změně adresy, když si chce spotřebitel ověřit, že nezůstala neuhrazena žádná složenka na staré adrese, nebo před žádostí o novou půjčku či službu u člena sdružení SOLUS.

Miroslav Beneš
Piskacek & Benes Consulting s.r.o.

Tagy: Solus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *