EUR 25.665

USD 22.733

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.665

USD 22.733

06. 05. 2020

Zájem o úvěry ČMSS ani v dubnu nepolevil

 

ČMSS v dubnu poskytla úvěry a meziúvěry ze stavebního spoření v objemu téměř dvě miliardy korun. Současná situace tak zatím na zájem o úvěry od Lišky nedopadá, meziročně vzrostl objem poskytnutých úvěrů o čtvrtinu. 


Jarní stavební sezóna je v plném proudu. „Češi chtějí stavět i rekonstruovat a současná situace je zatím zjevně nijak zásadně neomezuje. Objem poskytnutých úvěrů samozřejmě na vzniklou situaci reaguje se zpožděním, nicméně dubnová data jsou i tak pro nás příjemným zjištěním,“ komentoval dubnový zájem o úvěry předseda představenstva ČMSS Tomáš Kořínek.
Největší domácí stavební spořitelna poskytla v dubnu úvěry v objemu 1,96 miliardy korun, ve stejném měsíci loňského roku to bylo 1,55 miliardy, meziroční dubnový růst tedy dosáhl 26 procent. Za celé první čtyři měsíce poskytla Liška úvěry v objemu 7,6 miliardy, meziročně o 23 procent více.
„Původně jsme počítali s tím, že letošní úvěrový trh poroste a čísla za čtyři měsíce roku tyto prognózy potvrzují. Samozřejmě lze očekávat, že v dalších měsících už se aktuální situace projeví poklesem zájmu o úvěry,“ vysvětluje Tomáš Kořínek. Zároveň je ale vidět, že obyvatelé České republiky chtějí i nadále bydlet v lepším a chtějí si pořizovat nové bydlení nebo to starší vylepšovat. „Proto věřím, že v oblasti bydlení bude dopad na naše klienty jen omezený
a dočasný,“
uzavřel Tomáš Kořínek.
 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Co je v dnešní době luxusní bydlení? Pro někoho smart home, pro jiného vlastní byt

Dříve bylo považováno za luxus zděné jádro v panelákovém bytě nebo dokonce barevná televize.  Doba se změnila a zděné jádro už nikoho nezaujme. Za luxus je momentálně považujeme třeba chytrou domácnost ovládanou přes mobil, kuchyňskou deska z černého mramoru, exkluzivní zimní zahradu, saunu nebo vlastní bazén.

Text: František Veselý

Foto: freeimages.com

19. 11. 2021

Budou přibývat rekonstrukce a opravy nemovitostí

Foto: Shutterstock Hlad po investicích do vlastního bydlení na jedné straně a hledání bezpečného přístavu pro úspory na straně druhé – to jsou důvody růstu zájmu o úvěry od stavebních spořitelen i o samotné stavební spoření. Shodují se na tom generální ředitelé stavebních spořitelen. A objevuje se i další výrazný fenomén – rekonstrukce.

Text: Milan Vodička

01. 06. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.