EUR 24.660

USD 25.565

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.660

USD 25.565

Zlatá koruna: Wüstenrot má nejlepší stavební spoření

 

Nejlepší stavební spoření má Wüstenrot. Kamarád+, stavebko určené pro děti a mladé do 24 let, zvítězilo v kategorii stavební spoření v prestižní soutěži finančních produktů Zlatá koruna. Jedná se už o šesté prvenství speciálního stavebního spoření pro mladé od Wüstenrotu. 


Kamarád+ bodoval podesáté a s celkovým ziskem šesti zlatých, dvou stříbrných a dvou bronzových umístění je rekordmanem soutěže. „Prvenství a zisk Zlaté koruny je pro nás velmi prestižní záležitostí. Jsem rád, že odborníci ocenili naše stavebko pro děti a mladé, které jsme v loňském roce opět o něco vylepšili,“ říká Michal Pokluda, vedoucí úseku produkt a marketing finanční skupiny Wüstenrot.
S úrokovou sazbou 1,2 % ročně, kterou Wüstenrot nabízí od loňského května, přináší Kamarád+ jedno z nejzajímavějších zhodnocení na trhu. Všichni klienti do 24 let věku včetně mají zdarma uzavření smlouvy o stavebním spoření, takže ušetří 3 000 korun na poplatku.
„Z prodejních výsledků je jasně vidět, že s názorem odborné poroty se shodnou i naši klienti. Například v roce 2017 byla každá čtvrtá uzavřená smlouva ‚dětská‘. Letos už je to ve Wüstenrotu každá třetí,“ podotýká Pokluda a dodává: „Roste ale zájem nejen o stavebko pro děti, ale celkově o stavební spoření. Vzhledem k pokračující regulaci hypotečních úvěrů je stavební spoření ideální cestou pro naspoření vlastních prostředků potřebných pro pořízení bydlení.“
Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003 a letos proběhl již 17. ročník. Produkty posuzuje odborná porota a výsledky soutěže nabízejí objektivní obraz českého finančního trhu a spotřebitelům poskytují užitečné vodítko při výběru.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Stavební spoření? Na šest let výhodné pro každého

Stavební spoření se státním příspěvkem je stále oblíbený spořicí produkt. A není divu. Od svého vzniku prokázalo vysokou míru bezpečí. A pro klienty obávající se tržního rizika přináší vyšší výnos, než jakého mohou dosáhnout kdekoliv jinde. Pro koho je stavební spoření výhodné?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 09. 2022

Kdo se letos pustil do rekonstrukce, výrazně si připlatil

Domácnosti v České republice čelí nejenom nedostupnosti vlastního bydlení, ale i dražším rekonstrukcím. Náklady na ně začaly růst už loni z důvodu nedostupnosti stavebních materiálů. Toho je nyní až na výjimky dostatek, ale všudypřítomná inflace zvedla ceny rekonstrukcí o více než desetinu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 09. 2022

Vláda diskutuje zrušení podpory stavebního spoření. Podle AČSS by to na obyvatelstvo mělo velmi nepříjemné dopady

Stavební spoření je v Česku velmi oblíbeným finančním produktem. Aktuálně jej využívají více než tři miliony klientů. Nyní je v rámci hledání úspor ve státním rozpočtu vážným kandidátem na „odstřel“. Zeptali jsme se proto tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) Jiřího Šedivého, jaké dopady by mělo zrušení státní podpory po 30 letech na stavební spoření.

Text: Milan Vodička

Foto: AČSS

17. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.