EUR 25.025

USD 23.283

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.025

USD 23.283

22. 09. 2021

0 komentářů

Vyplněný kontaktní formulář je cennou komoditou, která ale rychle chladne

 

Hypoteční lead neboli vyplněný formulář s žádostí o financování vzniká především v situaci, kdy zájemce o nemovitost vyplňuje formulář s žádostí o prohlídku nemovitosti. V této chvíli je největší pravděpodobnost chytit „horký“ kontakt na klienta, který bude potřebovat financování, a vytěžit z této situace maximum.

Loading



 


Z praxe vyplývá, že tento „horký“ kontakt na klienta v čase velmi rychle chladne. Zájem potenciálního klienta klesá, zjišťuje si jiné nabídky, nebo prostě zajištění hypotéky odloží. Kontakt vychladne v řádech několika dnů.

Nejlepší doba, kdy kontaktovat klienta z hypotečního leadu, lépe řečeno, zavolat na tento kontakt, je tedy do 10 minut, od vyplnění formuláře. V této chvíli je kontakt nejlépe vytěžitelný,“ vysvětluje Jiří Tschiharsch, partner B3 Technology.

První telefonát je nejdůležitější

Dalším důležitým faktorem je kvalita hovoru, který přichází ihned po přijetí vyplněného formuláře. Mezi našimi klienty jsou velké rozdíly v kvalitě tohoto kontaktování. Přitom první kontakt s vyloženě horkým HL je to nejdůležitější, co následně vytváří vztah s klientem, ukazuje na spolehlivost dodavatele a následně vytváří finanční zisk,“ dodává Jiří Tschiharsch.

Finanční poradce, ke kterému se vyplnění hypoteční lead neboli kontaktní formulář dostane, by si měl uvědomit, že za tím není zboží, ale člověk, který za týden neví, že vyplnil nějaký formulář.

Ze zkušenosti víme, že pokud si společnosti nechají hypoteční leady v databázi pro své poradce, či přímo pro nováčky, nebudou obchody z těchto kontaktů fungovat.

REKLAMA

Z komunikace s našimi klienty, finančními skupinami a poradci víme, že existují případy, kdy se takto nechává kontakt rychle vychladnout a následně již není možné z takového klienta vytěžit téměř nic,“ dodává Jiří Tschiharsch.

Na trhu existují dodavatelé hypotečních leadů, kteří jeden kontakt zasílají více poradcům. V tuto chvíli, vyhrává nejrychlejší a nejlepší. B3 Technology nabízí exkluzivitu, to znamená, že jeden unikátní kontakt = jeden odběratel.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje

 


Související články

Analýza: Poptávka po nových bytech v Praze prudce vzrostla

První čtvrtletí letošního roku přineslo další výrazné oživení poptávky na pražském trhu s novými byty. Prodalo se jich bezmála o čtvrtinu více než v předchozím čtvrtletí a téměř 2,5krát tolik, co ve stejném období loňského roku. Výrazný vliv měly především klesající úrokové sazby a zlepšení dostupnosti hypoték.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 05. 2024

Ceny bytů se až na výjimky obrátily k růstu po celém Česku

Stagnace cen na českém realitním trhu, kterou jsme sledovali posledních 18 měsíců, je pravděpodobně ta tam. A tolik očekávané zlevňování nemovitostí už rozhodně nemá smysl vyhlížet. Ceny bytů se až na výjimky obrátily k růstu po celém Česku a výrazně zdražují i rodinné domy. I nadále však platí, že nemovitostí se k široké veřejnosti dostane výrazně méně […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

30. 04. 2024

Přehled aktuálních sazeb hypoték – Fio banka je nejlevnější, některé banky dokonce zdražily

Kdo čekal, že se po březnovém snížení základní úrokové sazby ČNB o půl procentního bodu podobně zachovají i banky v případě hypotečních úvěrů, ten se nedočkal. Až na několik málo výjimek, jako v případě Fio banky, UniCredit Bank a AirBank, se všechny ostatní peněžní ústavy “zabetonovaly“ nad 5% hranicí.

Text: redakce hypoindex.cz

26. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *