Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Chcete koupit byt nebo dokonce bunkr? Obraťte se na armádu

Monika Lukešová

Když hledáte nové bydlení pro svou rodinu, určitě prohledáte na nabídky realitních serverů, možná kontaktujete nějakého makléře, ale málo koho napadne podívat se na internetové stránky Armády České republiky. Ale i tam je možné najít nějaký byt ke koupi.

Ministerstvo obrany se rozhodlo zpeněžit svůj nepotřebný majetek a tak nabízí celkem 27 nemovitostí.  Pravdou je, že málo, která je určena k bydlení. Tedy pokud nechcete přespávat v bunkru. Na prodej je momentálně celkem osm pozemků, 14 budov, tři celé areály a dva byty. Armáda se navíc už některé nemovitosti snažila neúspěšně prodat, takže ceny jsou teď opravdu nízko. Ministerstvo obrany už prostě nabízené objekty nechce.

Jenže pod pojmem budova si většina z nás představí nějaký obytný dům. Ve vlastnictví armády se ale nachází i 12 bunkrů, které můžete bez problémů zakoupit. Stejně jako u běžných nemovitostí se u bunkrů platí za lokalitu. V případě, že se vám nabídka zalíbila, tak nejlevnější bunkr seženete ve Vranově nad Dyjí za deset tisíc korun. Nejdražší bunkr je ve Vratěníně a vás vyjde na 260 tisíc. Otázkou je, co by člověk s bunkrem vlastně dělal. V ceně je ale samozřejmě i pozemek.

Jarní dny si můžete zpestřit dokonce i koupí skladu v Pardubicích nebo ubytovny v Sedlci. K dispozici jsou i tři areály v hodnotě od 2,4 milionů korun až po obrovský areál s prodejní cenou ve výši 72 milionů korun.

Zájemcům by rovněž nemělo uniknout, že neprodáváme jen kasárenské areály, skladové prostory nebo cvičiště, ale například také byty Praze a v Pardubicích,“ doplňuje ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman.

Nejen bunkry, ale i byty

Ale i ti, kteří zrovna nemilují armádu a nechtějí svým dětem koupit k narozeninám opravdový bunkr na hraní, si v nabídce něco najdou. Ministerstvo obrany prodává i dva byty. První najdete v Praze, postaven byl roku 1999, jeho rozloha je 80 m2 (3+1) a dražební cena jsou tři miliony korun. Druhý byt je v Pardubicích, jeho obytná plocha je zhruba stejná jako u pražského byt a cena je 1 480 tisíc korun. Byty si po telefonické domluvě můžete prohlídnout. Oficiální prohlídka je v Praze naplánována na 18. dubna a v Pardubicích na 16. dubna.

Tím ale nabídka nemovitostí samozřejmě nekončí. Pokud teď nemáte dostatek peněz nebo zrovna žádnou nemovitost nepotřebujete, na další výprodej se můžete těšit už 7. května.

Do prodeje bude zařazen majetek, který nebyl odprodán ve výběrovém řízení ze dne 12. března 2013, a to s upravenými kupními cenami. Nabídka bude rozšířena o další objekty nově připravené k prodeji,“ dodává Lachman.

 

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *