EUR 25.335

USD 23.337

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.335

USD 23.337

Chcete koupit byt nebo dokonce bunkr? Obraťte se na armádu

 


 

Ministerstvo obrany se rozhodlo zpeněžit svůj nepotřebný majetek a tak nabízí celkem 27 nemovitostí.  Pravdou je, že málo, která je určena k bydlení. Tedy pokud nechcete přespávat v bunkru. Na prodej je momentálně celkem osm pozemků, 14 budov, tři celé areály a dva byty. Armáda se navíc už některé nemovitosti snažila neúspěšně prodat, takže ceny jsou teď opravdu nízko. Ministerstvo obrany už prostě nabízené objekty nechce.

Jenže pod pojmem budova si většina z nás představí nějaký obytný dům. Ve vlastnictví armády se ale nachází i 12 bunkrů, které můžete bez problémů zakoupit. Stejně jako u běžných nemovitostí se u bunkrů platí za lokalitu. V případě, že se vám nabídka zalíbila, tak nejlevnější bunkr seženete ve Vranově nad Dyjí za deset tisíc korun. Nejdražší bunkr je ve Vratěníně a vás vyjde na 260 tisíc. Otázkou je, co by člověk s bunkrem vlastně dělal. V ceně je ale samozřejmě i pozemek.

Jarní dny si můžete zpestřit dokonce i koupí skladu v Pardubicích nebo ubytovny v Sedlci. K dispozici jsou i tři areály v hodnotě od 2,4 milionů korun až po obrovský areál s prodejní cenou ve výši 72 milionů korun.

Zájemcům by rovněž nemělo uniknout, že neprodáváme jen kasárenské areály, skladové prostory nebo cvičiště, ale například také byty Praze a v Pardubicích,“ doplňuje ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman.

Nejen bunkry, ale i byty

Ale i ti, kteří zrovna nemilují armádu a nechtějí svým dětem koupit k narozeninám opravdový bunkr na hraní, si v nabídce něco najdou. Ministerstvo obrany prodává i dva byty. První najdete v Praze, postaven byl roku 1999, jeho rozloha je 80 m2 (3+1) a dražební cena jsou tři miliony korun. Druhý byt je v Pardubicích, jeho obytná plocha je zhruba stejná jako u pražského byt a cena je 1 480 tisíc korun. Byty si po telefonické domluvě můžete prohlídnout. Oficiální prohlídka je v Praze naplánována na 18. dubna a v Pardubicích na 16. dubna.

REKLAMA

Tím ale nabídka nemovitostí samozřejmě nekončí. Pokud teď nemáte dostatek peněz nebo zrovna žádnou nemovitost nepotřebujete, na další výprodej se můžete těšit už 7. května.

Do prodeje bude zařazen majetek, který nebyl odprodán ve výběrovém řízení ze dne 12. března 2013, a to s upravenými kupními cenami. Nabídka bude rozšířena o další objekty nově připravené k prodeji,“ dodává Lachman.

 

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024

Ceny pozemků rostly, rodinných domů stagnovaly a bytů klesly

Byty meziročně zlevnily o 5,8 procenta, rodinné domy o 0,1 procenta. Naopak tržní hodnota pozemků díky poptávce převyšující nabídku meziročně rostla o 7,2 procenta. Tempo růstu cen pozemků nicméně v závěru roku zpomalilo. Celkový vývoj na trhu nemovitostí ukazuje, že k rozhodnutí o koupi přichází nejvhodnější doba. Data vyplývají za aktuálního ukazatele ČSOB Index.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: SUR REAL Investments

23. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *