EUR 24.725

USD 23.416

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.0 %

EUR 24.725

USD 23.416

Text: Monika Lukešová

13. 09. 2012

0 komentářů

Developeři dostávají rozum. Novou garsonku seženete za milion

 


 

V této pro všechny ekonomicky nelehké době uvádíme na trh zcela novou velkou lokalitu. A chceme ji uvést ve velkém stylu, aby o ní bylo slyšet. Proto jsme se zde rozhodli nasadit v první etapě zcela bezkonkurenční cenovou úroveň. A cenami od 950 tisíc jsme prolomili i psychologickou hranici milionu korun. V první etapě zde pracujeme se zcela minimální ziskovou marží, ale předpokládáme, že nám to vyváží velký objem a rychlost prodejů. Navíc, další etapy už zavedené lokality budou bezpochyby dražší. Do konce roku v Horních Měcholupech platí akční zaváděcí ceny a my počítáme s tím, že za tu dobu tady prodáme alespoň třetinu nabízených bytů,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. 

Ani větší byty v této lokalitě nejsou o moc dražší. Byt 2+kk stojí Horních Měcholupech 1,7 milionu korun, 3+kk pořídíte za 2,8 milionu korun a za 4+kk zaplatíte 3,3 milionu korun. Ceny bytů jsou včetně DPH, sklepu a balkónu. Central Group také nabízí, že po podpisu smlouvy může klient zaplatit jen 10 procent ceny a zbytek doplatit až za 12 měsíců po nestěhování. Využít je možné, jak vlastní zdroje, tak i hypotéku. Dokončení bytů v Horních Měcholupech, tedy v Javorové čtvrti je garantováno do konce roku 2013.

Podle slov Dušana Kunovského jsou ceny bytů zavádějící a akce potrvá pravděpodobně do Vánoc. Do konce roku by se měla prodat třetina z 304 bytů, které jsou v plánu první etapy. Celkově by v Javorové čtvrti mělo být k dispozici přes 940 bytů.

Zlevňuje i Ekospol

Na základě vyhlášení tak nízkých cen v rámci nového projektu zareagovala developerská společnost Ekospol. Ta si totiž zakládá na tom, že ceny jejich bytů jsou nejnižší na trhu. Navíc v nabídce Ekospolu jsou také Horní Měcholupy.
Ekospol tedy plošně snížil ceny v Měcholupech o více než 11 procent. 

V souladu s naší dlouhodobou strategií nazvanou Záruka nejnižší ceny, s níž jsme přišli jako první developer již v roce 2009, jsme se rozhodli plošně snížit ceny všech bytů tak, abychom byli při srovnání s konkurencí jednoznačně nejlevnější. Záruka nejnižší ceny je synonymem značky EKOSPOL, a to i za cenu výrazného snížení našeho momentálního zisku,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s.

REKLAMA

Například byt 1+kk o výměře 31,7 m2 a s terasou 20 m2 stojí nově jen 1,18 mil. Kč včetně DPH, za byt 2+kk s balkonem pak kupující zaplatí pouhých 1,57 mil. Kč včetně daně. Ceny bytů 3+kk s balkony nebo terasami pak začínají na 2,36 mil. Kč včetně DPH.

Pokud máte zájem o prostory ještě menší a ještě levnější, tak ty vám bohužel nenabídneme. Minimální velikost plnohodnotného bytu, v němž se dá žít a nikoli pouze přespávat, je totiž 30 metrů čtverečních podlahové plochy. Menší prostory jsou prakticky nezaříditelné a nesplňují nároky na moderní bydlení,“ vysvětluje Evžen Korec.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.71 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%
Historie vývoje


Související články

Nepříznivý scénář poklesu cen nemovitostí na scéně

Ceny rezidenčních nemovitostí v Česku trhají rekordy. Zdá se, že inflace cen nemovitostí v Česku nezná hranic. Nic ovšem neroste do nebes, dynamika cen na českém realitním trhu jistě zpomalí. Realitní trh začne v lepším případě stagnovat, v horším se otřese v základech. V nepříznivém scénáři ceny domů a bytů klesnou.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

23. 06. 2022

Trh nemovitostí je volatilní, tendence nákupů i pronájmů pomalu míří k západním zvykům

Finanční stav trhu nemovitostí v České republice je v posledních několika letech značně turbulentní. Vznikají desítky nových developerských projektů, nových rodinných domů a bytových jednotek. Raketově rostoucí inflace, ještě podpořená pocovidovým obdobím, válečným konfliktem na Ukrajině a vysokou poptávkou po bytech, však tlačí ceny nemovitostí do nebes.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.