EUR 23.770

USD 21.797

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.770

USD 21.797

Text: Karel Pučelík

24. 09. 2019

0 komentářů

New York jako na dlani. Takový bude výhled z nejvýše postaveného bytu světa

 

V roce 2020 se plánuje dokončení Central Park Tower, která se patrně stane nejvyšší rezidenční budovou na světě. Bude se skládat s více než 130 pater a bezmála dvou set bytů. Developer si od ambiciózního projektu slibuje zisky v řádech miliard dolarů, noví majitelé luxusních apartmá si budou muset připlatit. 


Ze svého bydliště budou lidé zhlížet na Empire State Building, ikonický Chrysler Building a desítky dalších mrakodrapů. Nejvyšší rezidenční budova světa Central Park Tower se nachází v New Yorku na samém okraji vyhlášeného Central Parku. Vešlo se do ní 131 pater a 179 bytů. Asi je netřeba dodávat, že takové bydlení se nebude moci dovolit každý. Jak se v takové výšce žije popsal server CNBC.com.

Astronomické ceny

Budova nedávno dosáhla požadované výšky, pokročily i práce na vnějšku výrazného mrakodrapu. Teď jsou na řadě interiéry, které rovněž mají oslnit na první pohled. Dokončení je proto plánováno až na konec příštího roku.
Celkově stavitelé připravili byty různých velikostí v astronomické celkové hodnotě čtyř miliard dolarů. Cena nejmenšího, konkrétně dvoupokojového bytu v newyorském věžáku je stanovena na sedm milionů dolarů. Zájemci o větší či lépe situované apartmány samozřejmě musí počítat s mnohem vyššími náklady. To vše ze stavby dělá nejen nejvyšší budovu určenou k bydlení, ale také i nejdražší.
Šéf Extell Development, který za rekordní stavbou stojí, však navíc tvrdí, že pokoje nejsou výjimečné jen polohou téměř v oblacích a nádhernými výhledy, ale i prostorem samotným.
Stavba je opatřena luxusním vybavením, nechybí venkovní i vnitřní bazén, restaurace, tělocvična a můžete zde pohodlně koupit i šperk od Cartiera. Nejlepšími technologiemi je osazen i výtah, těmi běžnými by trvala cesta povážlivě dlouho, tento však pasažéry doveze do 131. patra za zhruba minutu a půl. Úctyhodný výkon.

Bude poptávka?

Zmíněný server ovšem zmiňuje i rizika, se kterými musí provozovatelé počítat, zejména pak současné chladnutí trhu s luxusními komoditami. Svou roli zde hraje také vysoká nabídka podobných apartmánů v New Yorku.
Poptávku po nesmírně drahém bydlení také mohou snížit obavy z možné blížící se krize. Ty sice ještě nejsou v mediálním světě příliš frekventované, ale čas od času se upozornění na přicházející fázi hospodářského útlumu veřejným prostorem problesknou.
Developer počítá se zákazníky převážně ze Severní Ameriky, ale také i ze zámoří, hlavně z Asie. Z  Číny také proudí i část prostředků financujících projekt.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývoje


Související články

Klesne na konci příštího roku sazba u hypoték ke třem procentům?

Doba drahých hypoték v následujících dvou letech pravděpodobně skončí. Shodují se na tom predikce ekonomů. Zatímco v lednu byla nabídková úroková sazba u hypoték podle Fincentrum Hypoindexu 6,34 % p. a., optimistické scénáře už na konci letošního roku očekávají pokles ke 4,5 % a v prosinci 2024 už k psychologické hranici 3 % ročně. Snížení […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 02. 2023

Češi platí jedny z nejnižších daní z nemovitostí v Evropě

V České republice převažuje vlastnictví nemovitých věcí nad nájmem nemovitých věcí. Přesto výnos z daně z nemovitých věcí tvoří v České republice pouze 0,5 % na celkových daňových výnosech (včetně sociálního a zdravotního pojištění). Nižší podíl mají jen v Rakousku, Lucembursku a na Maltě (podrobnější porovnání v tabulce níže). Průměr v EU jsou 3 %.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

27. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *