Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Nová výstavba: Trigema chystá nejvyšší budovu v Česku

Karel Pučelík

Developeři chystají v hlavním městě významné projekty. Jedním z nich je i společnost Trigema, která v současnosti realizuje výstavbu v pražských Nuslích. Připravuje ale byty i v západních Čechách.

Článek je třetím dílem ze seriálu o bytové výstavbě developerů. Následovat budou projekty dalších významných hráčů na developerském trhu.

Největší projektem, který Trigema v současnosti realizuje, je rezidenční komplex Nová „Nuselská“ na Praze 4 na místě bývalých Nuselských mlékáren.  Celé dílo se má skládat ze tří samostatných částí, které budou sladěny s okolní výstavbou.

Chytré bydlení

„Každá z nich bude svou výškou a architektonicky, včetně typických sedlových střech, navazovat na okolní zástavbu. Po dokončení stavby, k níž by mělo dojít už na sklonku příštího roku, tu vznikne ve čtyř až šestipatrových objektech 146 jednotek Chytrého bydlení. Byty budou ve velikosti od 1+kk do 4+kk s terasou, balkónem nebo předzahrádkou,“ uvedl mluvčí společnosti Radek Polák.

Při stavbě developer pamatuje i na energetické parametry. „Byty jsou zařazeny do kategorie Chytré bydlení Plus, díky čemuž bude také většina jednotek vybavena vzduchotechnickými jednotkami s rekuperací a přípravou pro inteligentní ovládání bytu. Průkaz energetické náročnosti všech budov bude ve třídě B,“ vysvětlil Polák.

Nebude chybět ani prostor pro služby a komerční prostory. Pro budoucí obyvatele má vyrůst také zelený vnitroblok, určený k rekreaci a odpočinku.

Budoucí nejvyšší budova v Česku

Trigema má další ambiciózní plán, chce postavit nejvyšší budovu v Česku. Stavba Top Tower má obsahovat kanceláře i prostory k bydlení.

Návrhu projektu, který má stát nedaleko Nových Butovic, počítá i s architektonickou hodnotou, podílí se na něm i umělec David Černý nebo architekt Tomáš Císař ze studia Black n´ Arch. Podle prvních očekávání vyjde na zhruba dvě miliardy korun.

„Projekt TOP TOWER připravujeme již více než dva roky a finální podobě předcházelo osm jiných variantních řešení. V průběhu této doby jsme sbírali a stále ještě sbíráme podněty od odborníků, dotčených orgánů státní správy a samosprávy a samozřejmě i místní veřejnosti, s jejímiž zástupci již proběhla a dále bude probíhat řada participačních jednání,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Na nové byty se těší i Plzeň

Současně s pražskou výstavbou v Nuslích je realizován i projekt v západočeské metropoli, nazvaný V Zahrádkách, který přispěje plzeňskému fondu více než padesátkou bytů.

„Čtyřpodlažní domy areálu V Zahrádkách budou vycházet z elegantní a moderní architektury. Na návrhu se podílelo studio Black n´ Arch, jež je také součástí koncernu Trigema,“ popsal Polák. K bytům budou připraveny kromě klasických venkovních parkovacích stání i podzemní garáže. Dokončení je naplánováno na následující léto.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *