EUR 24.495

USD 21.737

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.495

USD 21.737

Text: Karel Pučelík

03. 10. 2019

Nová výstavba: Pětice novinek od Finepu

 

Hlavní město sužuje nedostatek bytů a s ním spojené zvyšování cen. V následujících několika letech by ale mělo v Praze vyrůst množství nových nemovitostí. V případě těch, které postaví společnost Finep se bude jednat o rodinné domy i bytové komplexy. 

Článek je druhým dílem ze seriálu o bytové výstavbě developerů. Následovat budou projekty dalších významných hráčů na developerském trhu.

Společnost Finep realizuje své projekty pouze v Praze, kde v současnosti chystá pětici různorodých staveb. Celkově by měla firma přispět pražskému bytovému fondu několika stovkami nových bytů a také desítkami rodinných domů.

Rodinné domy

Nejdříve ten nejaktuálnější projekt, který byl zkolaudován v průběhu září. Rezidenční projekt Finep nazval Britská čtvrť. V rámci třetí etapy přibylo dvacet řadových domů či dvojdomků. Firma si cení i vybrané lokality. „Britská čtvrt je jeden z nejúspěšnějších pražských rezidenčních projektů posledních let, který mimo jiné poskytuje i „vlastní“ vstup do metra. Zelené plochy, které odpovídají rozloze Václavského náměstí, velké dětské hřiště, nová venkovní posilovna, moderní městský mobiliář, relaxační plochy a vodní prvky, ale také restaurace, kavárny, moderní bistra, velký supermarket, drogerie nebo kadeřnictví – to vše najdete přímo v lokalitě,“ popisuje výhod Finep. V blízkosti domů je také centrum Metropole a dalších obchodní domy na Zličíně.
Jedenáct nových domů společnost připravuje i v poslední etapě projektu ve Štěrboholech. Dokončení je naplánováno na podzim příštího roku.

Dominanta vznikajícího náměstí

REKLAMA

Na Barrandově by do roku 2022 měla v rámci projektu Barrandovské kaskády vzniknout sedmnáctipodlažní rezidenční budova a 110 družstevními a 30 „osobními“ byty. Samozřejmostí je i dostatek parkovacích míst v podzemních garážích a bezbariérový přístup.
V Holešovicích je zase na rok 2021 plánováno dokončení projektu Rezidence Pergamenka, která nabídne přes 110 bytů.
„Byty spojuje se zde nadčasová architektura, která díky výstavbě do bloku zachovává původní ráz stávající okolní zástavby a komfortní městské bydlení, jehož součástí bude i menší náměstí a volně přístupné zelené plochy ve vnitrobloku,“ charakterizuje developer. Současně se bude rekonstruovat i nedaleká historická budova firmy Ferona.

Vynálezecký genius loci

Na industriální atmosféru technologického a objevitelského centra první republiky sází stavba nazvaná Nová Elektra. Na pomezí Vysočan a Hloubětína, kde se v první polovině dvacátého století vyráběly různé, tehdy moderní součástky, Finep postaví téměř stovku nových bytů. Nabídka počít s malými byty, ale třeba i 4+kk.
Tabulka: Novinky Finepu

Název Místo Počet bytů
Rodinné domy britská čtvť Stodůlky 20 domů
Kaskády Barrandov Barrandov 110 (družstevní) 30 (osobní)
Rezidence Pergamenka Holešovice 112
Nová Elektra Vysočany/Hloubětín 92
Rodinné domy Štrboholy Štěboholy 11 domů

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Analýza – krize vlastnění, nikoliv bydlení

Téma nemovitostí – hlavně pak jejich cen – rezonuje v české společnosti setrvale již mnoho let. Vlastnické bydlení zaujímá naprosto stěžejní pozici v ekonomickém uvažování Čechů, kteří v něm vidí nejen řešení vlastní bytové situace, ale například i bezpečnou investici, způsob zajištění na stáří, symbol vlastní nezávislosti či měřítko společenského úspěchu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 01. 2022

Trendy – vysoká poptávka po rezidenčním bydlení, změny v prodeji a mylné vize o práci z domova

Situace na trhu s nemovitostmi přinesla v uplynulých dvou letech kvůli koronakrizi změny několika trendů. Změny se týkají rezidenčních i komerčních nemovitostí. Schůzky v souvislosti s nákupem nemovitosti totiž probíhají povětšinou online a na podpis smluvních dokumentů je potřeba více času. Navíc enormně vzrostla poptávka po rezidenčním bydlení a nemovitostech jako investici.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 01. 2022

Nových bytů se v Brně vloni prodalo nejvíce za posledních 13 let

Rezidenční trh v Brně zažil v uplynulém roce období plné extrémů. Prodalo se rekordní množství nových bytů od ekonomické krize – celkem 1192, a to i navzdory turbulentnímu vývoji hypotečních sazeb. Rekordní byly také investice kupujících do nových bytů. Celkem lidé za nové byty v Brně utratili více než 6,5 miliardy korun. Po dlouhé době se ovšem zlepšila […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 01. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *