EUR 25.335

USD 23.337

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.335

USD 23.337

Text: Monika Lukešová

08. 10. 2012

2 komentáře

Půjčky na bydlení: nejen nízké úroky, ale i akce, slevy bonusy

 


 

Ke konci září Česká národní banka snížila úrokové sazby na další historické minimum. Dvoutýdenní repo sazba tentokrát klesla o 25 bazických bodů na 0,25 %, lombardní sazba bankovní rada snížila o 75 bazických bodů na 0,75 % a diskontní sazba klesla o 15 bazických bodů na 0,10 %. Naposledy došlo k snížení sazby koncem června. Některé banky na snížení sazeb zareagovaly hned začátkem října, jiné zatím vyčkávají.

Equa bank: Sleva hlavně při refinancování

Na začátku října Equa bank nabízí refinancování hypoték a účelové hypotéky za výhodnějších podmínek. Banka sice podobnou akci již nabízela, ale nyní posunula minimální hranici výši úvěru pro nejnižší sazby z tří milionů na 1,5 milionu.

Úrokové sazby hypoték jsou již nyní velmi nízké. Snížením úrokových sazeb u pětileté splatnosti, tak chceme zájemcům nabídnout možnost využití výhodných úroků na delší období, tedy minimálně na pět let. Zároveň vycházíme klientům vstříc a snižujeme na polovinu minimální hranici výše úvěru pro nejnižší úrokové sazby. Nejvýhodnější sazbu lze tedy nově získat již pro hypotéky od 1,5 miliónu korun,“ říká Ondřej Hák, ředitel oddělení úvěrových produktů Equa bank.

Equa bank také snižuje sazby u hypoték s pětiletou fixací, a to na 2,99 procenta při refinancování a na 3,09 u běžné účelové hypotéky. V případě, že si zájemce sjedná hypoteční úvěr do konce roku, získá bonus ve výši pět tisíc korun.

ČSOB má novou akční nabídku

U ČSOB nově ušetříte za poplatek za zpracování hypotéky. Do 70 procent zástavní hodnoty ho nyní banka poskytuje zdarma a do 85 procent LTV za poplatek ve výši 2 900 korun. Mimo jiné banka také snížila úrokové sazby u hypoték až o 0,4 procentního bodu při hypotečním úvěru nad tři miliony korun.

REKLAMA

Úrokové sazby jsou na svém historickém minimu a lákají zájemce o hypotéky do bank. My jim chceme co možná nejvíce vyjít vstříc a poskytnout maximální komfort při vyřizování. K tomu nabídneme další výhody, jako jsou slevy z poplatků a úrokových sazeb,“ říká Ivana Bohatcová, výkonná manažerka segmentu Bydlení a úvěry ČSOB.

Úroková sazba může být nižší až o 0,4 procentního bodu, závisí však na výši poskytnutého úvěru. Pokud si sjednáte hypotéku do milionu korun, sleva bude 0,1 procentního bodu, od jednoho do dvou milionů slevu 0,2 procentního bodu a u hypoték od dvou do tří milionů slevu 0,3 procentního bodu. Akce se týká veškerých nových hypotečních úvěrů, sjednaných od 3. října a s délkou fixace na pět let.

Ani stavební spořitelny nezahálejí

Například Wüstenrot od 1. října nabízí zvýhodněné stavební spoření s  mimořádným bonusem pod názvem „Státní podpora a k tomu jednou tolik od Wüstenrotu“.  Bonus v maximální výši 2 000 korun může získat každý, kdo si novou smlouvu o stavebním spoření uzavře do 12. prosince 2012.

Klient, který si v období od 1. října do 12. prosince 2012 uzavře u stavební spořitelny Wüstenrot novou smlouvu na cílovou částku alespoň 300 000 korun, může za rok 2012 získat nejen 2000 korun státní podporu, ale dalších 2000 Kč jako bonus od Wüstenrotu,“ uvádí Kateřina Bílá, tisková mluvčí Wüstenrot.

REKLAMA

Modrá pyramida nabízí prémii

Modrá pyramida proto připravila unikátní koncept, který nese název Moudré spoření. V případě, že si klient uzavře novou smlouvu Moudrého spoření a v prvních čtyřech měsících vloží na účet stavebního spoření vklad minimálně 20 tisíc korun, bude mu připsána prémie ve výši poplatku za uzavření smlouvy, maximálně 2 000 korun. Zvýhodněnou smlouvu s prémií až 2 000 Kč lze uzavřít od 24. 9. 2012 do 31. 1. 2013.

„Jedná se o flexibilní produkt s garantovaným zhodnocením vkladů. Díky pojištění vkladů představuje jeden z nejbezpečnějších spořicích produktů na trhu a navíc je také ideální právě pro zajištění se na penzi,“ dodává Zdeněk Doboš, ředitel marketingu Modré pyramidy.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024

Ceny pozemků rostly, rodinných domů stagnovaly a bytů klesly

Byty meziročně zlevnily o 5,8 procenta, rodinné domy o 0,1 procenta. Naopak tržní hodnota pozemků díky poptávce převyšující nabídku meziročně rostla o 7,2 procenta. Tempo růstu cen pozemků nicméně v závěru roku zpomalilo. Celkový vývoj na trhu nemovitostí ukazuje, že k rozhodnutí o koupi přichází nejvhodnější doba. Data vyplývají za aktuálního ukazatele ČSOB Index.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: SUR REAL Investments

23. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • poradce001@seznam.cz

  11 října, 2012

  Já svým klientům zajišťuji hypotéku již od 1,96%.
  SS na důchod je nesmysl. Na trhu jsou lepší způsoby jak si spořit na penzi. Ale dokonce i na investiční horizont 6 let jsou výnosnější produkty než SS.

  Odpovědět

 • shamsher

  28 prosince, 2012

  i like it

  Odpovědět