EUR 25.335

USD 23.337

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.335

USD 23.337

Text: Monika Lukešová

27. 09. 2012

1 komentář

Raiffeisenbank a Komerční banka zlevňují hypotéky

 


 

Komerční banka snižuje úrokové sazby u hypotečních úvěrů s tříletou fixací z 3,29 procenta na 2,99 procenta a u pětileté fixace z 3,29 procenta na 3,09 procenta. Banka také nabízí slevu na pojištění nemovitosti a domácnosti prostřednictvím České pojišťovny. Slevu 40 procent běžného pojistného dostanou klienti po celou dobu splácení hypotéky. Žádost o hypotéku je však nutné podat v období od 24. září do 21. října a do 14. prosince podepsat smlouvu o hypotečním úvěru.

Aktuální úrokové sazby atakují historická minima, proto je ideální čas na investice do bydlení nebo refinancování starších hypotečních úvěrů. Díky možnosti volně upravovat parametry hypotéky navíc získají v Komerční bance klienti jistotu, že během dlouhé doby splácení mohou pružně reagovat i na případná nepříjemná překvapení,“ uvádí Pavel Filipi, ředitel produktového marketingu Komerční banky.

Komerční banka také nabízí odložení splátek až o 12 měsíců, jejich snížení až o 50 procent a přerušení splátek až na tři měsíce nebo opakovaně složit mimořádnou splátku až do 20 procent sjednaného hypotečního úvěru.

Nížší sazby, ale jen na chvíli

Raiffeisenbank mění sazby u hypotečních úvěrů od 1. října. Sazby budou nově o 0,3 procentního bodu nižší, než tomu bylo dosud. Podle banky budou úrokové sazby spolu s věrnostními slevami historicky nejvýhodnější.
V rámci tradičních hypodnů se tentokrát zaměříme na snížení úrokové sazby, nabídka je platná pro všechny hypotéky s tříletou a delší fixací,“ uvedl produktový manažer hypoték Raiffeisenbank Jan Bureš.

Slevová akce je však časově omezená. Klient musí od 1. do 5. října získat v Raiffeisenbank orientační propočet a do konce listopadu zažádat o hypotéku. Pokud splní tyto podmínky, získá oproti běžné úrokově sazbě slevu 0,3 procentního bodu.

REKLAMA

To v kombinaci s dalšími slevami za aktivní využívání účtu či za pojištění znamená, že standardní hypotéku od Raiffeisenbank lze získat pod třemi procenty. Úrokové sazby jsou tak zřejmě nejnižší v historii,“ dodal Jan Bureš. Bez využití této nabídky jsou sazby u tříleté fixace 3,39 procenta a u pětileté fixace 3,59 procenta.

Hypoteční banka a její Virtuální pobočka

Od září minulého roku mohou klienti Hypoteční banky využít tzv. Virtuální pobočku. Návratnosti investice do Virtuální pobočky byla podle banky kratší než jeden měsíc. Hypoteční banka prostřednictvím tohoto systému poskytla přes 800 konzultačních relací pro nové zájemce o hypotéku. Největší zájem o virtuální projednání hypotečního úvěru je během chladnějšího počasí.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024

Ceny pozemků rostly, rodinných domů stagnovaly a bytů klesly

Byty meziročně zlevnily o 5,8 procenta, rodinné domy o 0,1 procenta. Naopak tržní hodnota pozemků díky poptávce převyšující nabídku meziročně rostla o 7,2 procenta. Tempo růstu cen pozemků nicméně v závěru roku zpomalilo. Celkový vývoj na trhu nemovitostí ukazuje, že k rozhodnutí o koupi přichází nejvhodnější doba. Data vyplývají za aktuálního ukazatele ČSOB Index.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: SUR REAL Investments

23. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • poradce001@seznam.cz

    11 října, 2012

    Já svým klientům zajišťuji hypotéku od 1,96%.
    Pokud máte zájem tak mi pošlete email s vašim tel. číslem a PSČ.

    Odpovědět