EUR 23.665

USD 21.955

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.665

USD 21.955

Stavebko je v kurzu. Podívejte se, na co lákají stavební spořitelny

 

Někteří lidé si stavební spoření zakládají na začátku roku. Výhodou je, že spoří celý rok zhruba 1 700 korun měsíčně a na konci roku nemusí řešit mimořádnou úložku, aby dosáhli na maximální státní podporu. Stavební spořitelny momentálně vytáhly do boje a lákají nové klienty na výhodné akce.

Loading



 

„Když se rozhodnete sjednat si stavební spoření, vyplatí se sledovat nejen úročení vkladů a úvěru, ale i různé akce na poplatky, bonusy, slevy, na které se stavební spořitelny pravidelně snaží přitáhnout klienty,“ radí Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen.

O stavební spoření je zájem

„Lidem chybí příležitost pro zhodnocení volných prostředků a smlouvy o stavebním spoření jsou v ČR jedním z nejfrekventovanějších nástrojů pro zhodnocení volných peněz. Za celý rok 2019 spořitelny uzavřely 545 tisíc smluv, což je o 14 procent více než rok předtím,“ říká Libor Ostatek, ředitel společnosti Golem Finance, která se specializuje na poradenství v oblasti financování bydlení.

ČMSS odpouští poplatek

Českomoravská stavební spořitelna v prvním pololetí letošního roku nebude účtovat poplatek za sjednání stavebního spoření, a to v případě souběžného čerpání nezajištěného meziúvěru. Podle spořitelny tak klienti mohou ušetřit až 10 tisíc korun.

„Překlenovací úvěry od Lišky lze standardně získat bez poplatku za poskytnutí. ČMSS navíc pro první polovinu roku připravila akci, ve které bude klientům poskytovat slevu z poplatku za uzavření souběžného stavebního spoření, který standardně činí 1 % z cílové částky. ČMSS poskytuje nezajištěné meziúvěry do 1 milionu korun, klienti tak mohou ušetřit až 10 tisíc Kč.  Nabídka se týká jak nezajištěných meziúvěrů, tak i zajištěných meziúvěrů při refinancování z jiných bank,“ vysvětlil místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier.

REKLAMA

Buřinka podporuje družstevní bydlení

Stavební spořitelna České spořitelny cílí na ty, kteří si chtějí pořídit družstevní bydlení. Úvěr od Buřinky nyní nabízí až do výše 3,5 milionu Kč s úrokovou sazbou 4,35 % p.a., a to bez zajištění nemovitostí. Zmíněný úvěr je možné použít na pořízení družstevního bydlení od právnické nebo fyzické osoby, novostavbu či starší byt. Zároveň Buřinka prodlužuje splatnost až na 20 let.

„Důvodem pro zavedení změn je především snížení měsíčního zatížení a otevření možnosti dosáhnout na „vlastní“ bydlení i mladším klientům,“ vysvětluje Milan Pospíšil, product owner za nezajištěné úvěry SSČS. „V podpoře družstevního bydlení vidíme v Buřince velký potenciál. Je dosažitelnější pro širší skupinu obyvatel a jeho cena je zhruba o 10 % nižší než za srovnatelný byt v osobním vlastnictví. K rozšíření nabídky jsme přistoupili po vyhodnocení pilotního režimu produktu, který probíhal od února loňského roku, a na základě zpětné vazby od našich klientů a obchodních zástupců,“ dodává Pospíšil.

Modrá pyramida rozvíjí svou aplikaci

Vloni na podzim Modrá pyramida spustila aplikaci MP Home pro chytré telefony, momentálně je ke stažení její vylepšená verze 1.2.0., ve které přibyla možnost procházet si historii transakcí a dohledat dokumenty od Modré.

„Obě nové funkce reagují na podněty a požadavky našich klientů. Věříme, že pro ně budou vítanou novinkou, kterou doteď v aplikaci MP Home postrádali. Klienti s povolenými automatickými aktualizacemi nemusí dělat nic a aplikace se jim zaktualizuje sama. Ostatní si můžou novou verzi stáhnout v Google Play nebo App Store,“ říká Jan Čeřovský, manažer Digitálních služeb Modré pyramidy.

REKLAMA

U RSTS si sjednáte stavebko zdarma

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) aktuálně nabízí zdarma sjednání stavebního spoření s cílovou částkou 150 tisíc korun. Nově je také možné sjednat si úvěr s názvem REKOpůjčka bez zajištění nemovitostí. Obě akce jsou platné do konce března 2020.
Od ledna začátku letošního roku RSTS nabízí uzavření smlouvy o stavebním spoření bez poplatku. Zdarma lze totiž sjednat jak stavební spoření, tak úvěr se zajištěním nemovitostí i bez zajištění. RSTS akci na spořicí smlouvy bez poplatku za uzavření převádí již z loňského roku. Jedinou podmínkou je, aby cílová částka byla ve výši 150 tisíc korun.

„Obliba stavebního spoření v Česku je velmi vysoká a vypadá to, že nadále roste. V loňském roce se nám totiž podařilo uzavřít nejvíce spořicích smluv za posledních pět let. Sjednali jsme přes 108 tisíc nových smluv o stavebním spoření,“ říká Pavel Chmelík, místopředseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.

Wüstenrot – stavební spořitelna

Na začátku února Wüstenrot stavební spořitelna spustila dvouměsíční kampaň na podporu úvěrů na bydlení. Wüstenrot chce upozornit na to, že klienti si mohou nejdřív vyřešit zajištění financí a až poté vybírat nemovitost, kterou si koupí.

„Cílem kampaně je klientům vysvětlit, že mají možnost si nejdříve v klidu vybrat ten nejlepší úvěr dopředu a teprve poté začít hledat vysněné bydlení a mít až dva roky na vyčerpání úvěru,“ vysvětluje šéfka marketingu Wüstenrotu Martina Lambert a dodává: „Produktů, které toto umožňují, je v nabídce Wüstenrotu více. Proto kampaň nepropaguje konkrétní produkt, ale zaměřuje se na vysvětlení výhod a principu úvěru ‚dopředu‘.“

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.3 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%
Historie vývoje


Související články

Stavební spoření čekají změny, zezelená

Stavební spoření formované v 90. letech se mělo opírat o model financování nepřehlédnutelným způsobem dotovaný státem. Masa klientů měla i díky motivaci v podobě vcelku slušné státní podpory spoření realizovat své úložky. Z nashromážděného množství peněz mělo být možné úvěrovat účastníky schématu a financovat jejich bytovou potřebu.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

09. 06. 2023

Swiss Life v Česku posílí, stane se jedinou užívanou značkou po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select  změní k 1. květnu 2023 název na Swiss Life Select. Dceřiná realitní společnost Fincentrum Reality, která patří mezi největší realitní kanceláře v zemi, změní název na Swiss Life Select Reality. Změnou názvů formálně končí post-akviziční proces spojení dvou tradičních finančně-poradenských společností Fincentrum a Swiss Life Select, které mají od září 2018 […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Swiss Life Select

03. 04. 2023

Stát by si měl rušení podpory stavebního spoření ještě velmi dobře rozmyslet

Státní podpora stavebního spoření činila loni 4,2 miliardy korun. K tomu stát na příspěvcích na bydlení utratil dalších 8 miliard korun. Je přitom jisté, že domácnosti nyní ohrožuje energetická chudoba víc než kdy v minulosti – žádostí o státní příspěvek na bydlení tak v budoucnu bude pravděpodobně přibývat a náklady pro stát významně porostou. Přitom je to právě stavební […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

30. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *