Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Berlín začal regulovat nájemné

Berlín chce zabránit rychlému růstu cen nájemného. Radnice města se proto rozhodla zavést regulované nájemné. Cena nově uzavíraných nájemních smluv může být maximálně o 10 procent vyšší než průměrné nájemné v dané lokalitě.

Rozhodnutí je platné od začátku června letošního roku. Majitelům bytů tak nezbyde nic jiného než snižovat náklady na údržbu. Ceny platných nájemních smluv vlastníci bytů snižovat nemusí. Regulace se také nedotýká novostaveb, které ještě nikdy nebyly pronajaty.

Velký příliv lidí zdražuje ceny bydlení v německé metropoli. „Přichází stále víc lidí, obytných ploch se nedostává a stávají se cennějšími. Mýtné proto roste, lidé s nižšími příjmy si nemohou dovolit bydlení v žádaných oblastech jako je centrum města a původní nájemníci jsou vytlačováni,“ uvedla berlínská radnice v tiskovém prohlášení.

Průměrný nájem v bytech starších 30 let ve východním Berlíně je přibližně 7 eur (190 korun) za metr čtvereční, v západním Berlíně je o něco vyšíí 7,40 eur (205 korun) za metr čtvereční. Do této ceny nejsou zahrnuty služby.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *