Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Češi mohou změnou poskytovatelů služeb výrazně ušetřit

Průměrná čeká domácnost může ušetřit směnou poskytovatelů služeb ušetřit až 51 131 korun ročně. Vyplývá to podle šetření serveru Porovnej24.cz. Ten ve svém projektu zvaném Index24 již šest let monitoruje vývoj útrat českých domácností a v čem mohou ony domácnosti ušetřit. Největším výdajem pro Čechy zůstává již tradičně hypotéka, nově ale z projektu vyplynulo, že Češi mohou změnou dodavatele elektřiny ušetřit průměrně 12 tisíc ročně, což je dvojnásobný meziroční nárůst. 

Index24, projekt serveru srovnávajícího ceny finančních produktů Porovnej24.cz, sleduje vývoj cen v oblasti úvěrů, hypoték, povinného ručení, havarijního pojištění, plynu, elektřiny a cestovního pojištění. K nejdramatičtějším změnám docházelo v poslední době hlavně u hypoték. Začátkem roku vzrostla průměrná cena hypotéky oproti předchozímu kvartálu o 500 korun. „Po bouřlivém začátku roku se situace na hypotečním trhu poněkud uklidnila, ale i tak klesl průměrný rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší hypotékou jen těsně pod tisíc korun za měsíc. Nejvíc mohou i nadále ušetřit rodiny, za měsíc mohou výběrem nejlepší nabídky uspořit přes patnáct set  korun, tedy skoro dvacet tisíc ročně,“ vysvětlil vývoj cen hypoték zakladatel portálu Porovnej24.cz Zbyněk Laisek. Rozdíl mezi nejvýhodnější a nejdražší hypotékou může činit až 11 520 korun za rok.

Průměrná domácnost může změnou poskytovatelů služeb ušetřit až 51 131 Kč, nejvíce pak změnou dodavatele elektřiny. Domácnost průměrně ročně utratí za elektřinu 32 636 korun, změnou dodavatele může ušetřit až 12 196 korun. Změnou dodavatele plynu pak může domácnost ušetřit 1 393 korun ročně.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Češi mohou změnou poskytovatelů služeb výrazně ušetřit”

  1. Zubásek napsal:

    Nějaké divné počty.
    Kdybych měl za domácnost změnou dodavatele ušetřit 51 131 Kč, tak by mě musel za odebranou energii ještě platit. Roční náklady jsou totiž asi 30 000,-.

  2. Roman napsal:

    Neměla tam v tom čísle být někde čárka? Taky mi to přijde nějaký přestřelený, co jsem byl zatím schopný pro naší domácnost u Bohemia energy ušetřit, tak se to točilo většinou kolem 2tis korun, ale 50tis mi přijde jako slušnej přestřel, tuhle částku bych chápal třeba u nějaký firmy, která má kancly a dílny, ale ne u rodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *