Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Česká spořitelna pořádá výprodej realit

Česká spořitelna se po deseti letech zbavuje realitního fondu CPDP a Czech and Slovak Property Fund. Na realitní trh se tak dostane například Galerie Myšák, sídlo Bankovního institutu, vysoké školy v Praze ve Stodůlkách, kancelářské centrum v Nových Butovicích či pozemky k průmyslové výstavbě v Kladně.

„Stávající strategie České Spořitelny ohledně fondu CEE Property Development Portfolio 2 počítá s postupnými divesticemi jednotlivých projektů a následnou likvidací tohoto fondu. Týká se to i Czech and Slovak Property Fund,“ uvedla Veronika Exnerová z tiskového oddělení banky. Hodnota transakcí by se měla vyšplhat minimálně na několik miliard korun.

CPDP s prodejem nemovitostí již začal. Poslední prodanou nemovitostí bylo obchodní centrum Oáza Kladno. „V portfoliu CPDP jsou ještě zajímavé nemovitosti a nepochybuji o tom, že budou pro investory atraktivní,“ míní šéfka tuzemské části poradenské společnosti Knight Frank Zdenka Klapalová.

V současné době je ideální doba na prodej nemovitostí. Ochota bank půjčovat je veliká a realitní trh se hemží zahraničními investory.  Česká spořitelna si tedy nemohla vybrat vhodnější dobu.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *