EUR 24.725

USD 23.392

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.0 %

EUR 24.725

USD 23.392

Text: Jiří Havelka

11. 12. 2014

0 komentářů

Česko po roce opět zažívá legislativní Kocourkov!

 


 

„Za EKOSPOL, ale i další tuzemské developery tento krok Senátu velmi vítám. České stavebnictví stále ztrácí na předkrizovou úroveň téměř čtvrtinu a zdražení stavebních parcel by bylo jen dalším políčkem celému odvětví, ačkoliv potenciální výnos z tohoto nesystémového opatření bude pro státní rozpočet zanedbatelný,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva tuzemského developerského lídra EKOSPOL. „Nejvíce mě ale zaráží, že ani v polovině prosince nevíme, zda se od Nového roku bude daň platit či nikoliv. U parcel v Praze se přitom může jednat až o milion korun. Celá situace velice nápadně připomíná loňský rok, kdy se zákonodárci obdobně přetahovali, zda zrušit osvobození pozemků od DPH. Máme tu tak legislativní Kocourkov číslo dvě,“ dodává Korec.

Vrácení novely o DPH Senátem zpět do Poslanecké sněmovny se tak může stát rozbuškou na domácí politické scéně a vše nasvědčuje tomu, že se vráceným zákonem bude Poslanecká sněmovna znovu zabývat ještě do konce roku. „Apeluji na poslance, aby v případě přehlasování senátní verze novely v ní ponechali opatření oddalující zdražení parcel až na rok 2016. Vrácení do původního stavu by vrazilo tuzemským developerům dýku do zad a na dlouhý čas by prakticky zcela podvázalo výstavbu rodinných domů v zemi. Zároveň apeluji na zákonodárce, aby takto získaný čas využili k diskusi s developery a společně s námi nalezli řešení dané situace, které bude přijatelné pro obě strany,“ uzavírá Evžen Korec.

RNDr. Evžen Korec, CSc.
Generální ředitel a předseda představenstva
EKOSPOL a. s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.71 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%
Historie vývoje


Související články

Hypotéky jsou drahé a budou ještě dražší

Zájemci o hypotéku i ti, kterým letos končí fixace, se musí připravit na horší časy. Je velmi pravděpodobné, že hypotéky budou i nadále zdražovat a už brzy překročí pětiprocentní hranici. Výraznou roli v tom opět sehraje Česká národní banka (ČNB), která bude znovu rozhodovat o základních úrokových sazbách. Vzhledem k aktuálnímu vývoji ekonomiky a hlavně […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

24. 03. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.