EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

Text: Jiří Havelka

17. 06. 2016

Developeři budou mít žně díky návrhu nového Metropolitního plánu Prahy

 


 

Výtky k novému plánu má například ministerstvo pro místní rozvoj.  „To, že za více než čtyři roky nepokročilo zpracování natolik, aby byl dopracován první úplný návrh územního plánu odpovídající právním předpisům, považuje ministerstvo za zarážející,“ sdělila jeho mluvčí Veronika Vároši. Ministerstvo varuje, že se situace může vyhrotit natolik, že ministerstvo omezí, či dokonce pozastaví pravomoci magistrátu v územním plánování.

Postoji ministerstva přitakávají nevládní organizace, které aktivity úřadů a developerů sledují. „V současné podobě by soud nebo ministerstvo plán pravděpodobně zrušilo. Proto se bude muset razantně upravit. Hrozí, že velké rozvojové plochy budou zastavěny nejdravějšími developery bez celkové koncepce nové čtvrti,“ soudí odborník sdružení Arnika na územní plánování Michal Křivohlávek.

Cesta ke schválení Metropolitního plánu ještě ale bude trnitá. Návrh, který má nahradit stávající územní plán, musí projít komplikovaným schvalovacím procesem. Jeho výsledek tedy není vůbec jistý a celý proces může trvat roky.

Zdroj: e15.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.