Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Exekutorům se nedaří dohledat dlužníky. Třetina z nich je hlášena na úřadě

Téměř čtvrtinu dlužníků se nedaří exekutorům dohledat. Jen pětina lidí, kteří se nacházejí v exekuci, se skutečně zdržuje na adrese trvalého pobytu. Zhruba třetina je hlášena na úřadě. Vyplývá to z analýzy 220 tisíc dlužníků Exekutorského úřadu v Přerově. 

„V dnešní době není nijak neobvyklé, že člověk reálně žije a pracuje třeba na druhém konci republiky, než má hlášené trvalé bydliště. V jiném kraji se tak nakonec podaří dohledat 39 % dlužníků, kteří nebydlí na adrese trvalého bydliště. .U nemalé části dlužníků v exekuci pak pozorujeme záměrnou snahu se před jejím výkonem skrýt, ať už přehlášením pobytu na obecní úřad, který aktuálně evidujeme u 35 % z nich, ignorováním všech pokusů o kontakt, či dokonce uváděním falešných adres,“ říká exekutor Lukáš Jícha. V některých případech musí soudní exekutor prověřit i 15 adres.

Podle Jíchy tím dlužníci poškozují pouze sami sebe. Čím déle je totiž exekuce vedena, tím více se prodražuje, především z důvodu narůstání úroků. Namísto toho by s exekutorem mohl domluvit splátkový kalendář.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *