Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Hypotéky zdražují. Co můžeme očekávat do konce roku?

Ke konci roku bude pravděpodobně řada  bank následovat Hypoteční banku a zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů. Důvodem má být zdražování peněz na mezibankovním trhu.

„Již od léta rostou ceny našich zdrojů, dosud o více než půl procenta. Rozhodli jsme se na tento nárůst reagovat,“ říká Andrea Vokálová, mluvčí Hypoteční banky, která v úterý oznámila plošné zdražování o dvě desetiny procenta.

„Peníze na vstupu sice zdražují, ale banky držely sazby dole, protože se potřebovaly poprat o roční plány,“ uvádí Luboš Svačina z firmy Golem Finance. „Trh klesl více, než banky čekaly. Do poslední chvíle se to snažily dohnat a tomu přizpůsobily cenovou strategii,“ dodává. „Ke konci roku se sazby určitě zvýší o dvě desetiny procentního bodu,“ doplňuje obchodní ředitel Next finanční Jiří Vagner.

Některé banky zdražování svých konkurentů zřejmě využijí v boji o klienty. Zvyšování sazeb neplánuje například Komerční banka nebo Moneta Money Bank. „Naopak jsme až do konce roku prodloužili naši úspěšnou kampaň Hypobraní, kde při sjednávání hypotéky nabízíme atraktivní jednorázovou slevu 0,25 procenta ze základní úrokové sazby,“ říká mluvčí Monety Zuzana Filipová.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *