Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Inflace vyšší než se čekalo? Nevadí!

Píšeme na Investujeme.cz: Česká republika patří mezi premianty. V zaměstnanosti. V devizových rezervách. V úrokových sazbách. V inflaci. Ceny v Česku rostly nejrychleji za posledních sedm let. Růst spotřebitelských cen nejen že zrychluje, ale je i výrazně nad dvouprocentním inflačním cílem.

Více se dočtete v článku „Inflace vyšší než se čekalo? Nevadí!“ na serveru Investujeme.cz.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

3 komentářů k článku “Inflace vyšší než se čekalo? Nevadí!”

 1. Jan Rampa napsal:

  O skutečné výši inflace se záměrně lže !!
  Oficiální údaje o inflaci nejsou pravdivé. skladba spotřebního koše, podle kterého se inflace vypočítává, je naprosto nevyhovující. Nedostatečně jsou v něm zahrnuty náklady na bydlení. Cena pořízení bytu je uměle marginalizována, aby inflce vyšla nízko.
  Vysvětlím: byty celorepublikově zdražily od roku 2013 do roku 2018 o 80 – 100%. To platí pro celou republiku. Rok 2019 k tomu většinou přidal ještě nějaká procenta. Vodné + stočné + plyn + elektřina zdražily také. Těmto nákladům tedy neunikne téměř nidko v ČR. I když si třeba žádný byt nebo dům dlouhá léta nepořídil. Je však iluzorní si myslet, že když nemovitosti stoupnou řádově o 100% za 5 let, tak že oficiální inflace za stejné období může být jen cca 10%. To způsobují nesprávně nastavené váhy ve spotřebním koši.
  Lžou nám, všechna ministerstva, banky, vláda i příslušné instituce to vědí, ale protože by pravdivá vysoká inflace zaktivizovala nespokojené lidi, kamufluje se to a drží se to pod pokličkou.

  1. dobrý den, máte pravdu, že spotřební koš nezahrnuje ceny nemovitostí. ale zvýšení nájemného, stejně tak vodné a stočné a ceny energií v koši zahrnuté jsou. oficiální informace ke složení koše najdete na stránkách ČSÚ

 2. Josef napsal:

  Inflace vyšší než se čekalo
  Je to hra ,kterou vede vláda s ČNB a zkreslují s údaje o skutečné inflaci.Je těžké odhadnout cíle a výsledky které s tím získávají.Jenm namátkou cena brambor je vyšší jak cena banánů,nebo jablek.Obyvatelsvo reaguje správně neberou si půjčky,protože jsou vysokým úrokem nevýhodné..Cena pěnez v bankách pro střadatele nulová,poplatky sestanfdartní účetní operace absolutně předražené a tak získávají banky zisky.To přece nejsou finanční obchody,ale pouze účetní koélonky.Nikdo nic nerosporuje a tato situace trvá již několik let. zarážející je růst cen nemovitostí hlavně v Praze. To je hra na slepou bábu..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *