Úterý 09. března. Svátek má Františka.

Ještě jste nezaplatili daň z nemovitosti? Měli byste si pospíšit

Pouhé 2 dny zbývají do úhrady daně bez jakékoli sankce. Pokud jste nestihli uhradit daň z nemovitosti v řádném termínu, pak je nyní nejvyšší čas.

Letošní výraznější novinkou byla právě možnost nechat si zaslat potřebné informace pro uhrazení daně z nemovitých věcí e-mailem. Ta se ale týká pouze těch majitelů nemovitostí, kteří si o službu zažádali do 15. března 2017. V tuto chvíli je tedy možná žádost nejdříve pro rok 2018. O zasílání údajů na e-mail totiž musíte požádat, a to prostřednictvím formuláře. Jak na to se dozvíte zde. Již od loňského roku je součástí složenky také QR kód, který zjednodušuje platbu v případě využití mobilního internetového bankovnictví,“ uvádí Jana Melicharová, daňová poradkyně z firmy Kodap.

Pakliže poplatník nezaplatí daň včas, pak naskakují úroky z prodlení. V současnosti je výše sankce 14,05 procenta z vyměřené daně. Když však úrok z prodlení nepřesáhne hodnotu 200 korun, finanční úřad jej odpustí.

Pokud jste ale koupili nemovitost v roce 2016 a žádná výzva vám nepřišla, pak jste zřejmě zapomněli podat přiznání k dani. „V takovém případě je nutné se co nejrychleji obrátit na příslušný finanční úřad. To samé platí i v případě, že jste splnili všechny povinnosti, ale informace k platbě vám nedorazily,“ uzavírá Melicharová.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *