Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Každá pátá česká domácnost chová psa, na úvěry si Češi berou úvěry

Každá pátá česká domácnost chová psa a každá desátá chová kočku jako domácího mazlíčka. V Česku je více než 2 miliony psů a 1 milion koček. Majitelé jim dopřávají více než sobě a utrácejí za ně měsíčně tisíce korun. Navíc podle průzkumu společnosti FairCredit, kterého se zúčastnilo 500 respondentů, si zákazníci berou na větší a finančně náročnější operace spotřebitelský úvěr.

Podle asociace FIDIAF vlastní čtvrtina všech domácností v Evropě domácí zvíře. V Evropské unii je více než 197 milionů chovaných mazlíčků, z čehož je přibližně 64 milionů koček a 60 milionů psů. Nejvíce psů je v Rumunsku (45% domácností), následované ČR (41%) a Polskem s Litvou (37%). Nejvíc koček je opět v Rumunsku (45% domácností) následované Lotyšskem (40%) a Maďarskem (36%).V Česku převažují až dvojnásobně psi nad kočkami. Naopak je tomu například v Rakousku, Švýcarsku a Norsku.

 Češi jsou navíc schopni svým mazlíčkům dát “první poslední” a myslet více na ně, než na sebe. „Důvod je zřejmý. Většina doma chovaných zvířatnás přijímá a má ráda takové, jací jsme. Mohou být, a často také jsou, náhražkou plnohodnotných mezilidských vztahů,“ uvedl Rudolf Desenský, uznávaný praktik v oboru psychologie psů, behaviorismu a poruch chování se specializací na výuku lidí v převýchově psů.

 Stejná slova potvrzuje i finanční společnost FairCredit, která poskytuje v Česku úvěry. “Evidujeme nárůst účelových půjček, zejména pak na úhradu náročných operací domácích mazlíčků. V letošním roce jsme již poskytli y o  více jak 30 % více půjček, než za stejné období v loňském roce,” říká Ing. Tomáš Konvička, MBA, obchodní ředitel společnosti FairCredit.„Víme, jak je důležitá okamžitá pomoc a snažíme se zákazníkům po schválení všech dokumentů vyplatit peníze ještě tentýž den,“ dodal Tomáš Konvička.

 Skutečnost, že jsou operace velmi náročným a nečekaným výdajem z rodinného rozpočtu potvrzují také veterináři. “Operace domácích mazlíčků se pohybují od pár tisíc korun za jednoduché zákroky až po složité operace, které se mohou vyšplhat na desítky tisíc korun,” říká MVDr. Jan Čučka, vrchní lékař veterinární kliniky Zvířecí doktor Kladno.

Zdroj: tisková zpráva FairCredit

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *