Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Klienti chtějí žalovat banky, Golem vybízí k opatrnosti

Již 100 tisíc lidí se přidalo k projektu Poplatkyzpět.cz a požadují vrácení poplatků za vedení úvěrových účtů. Společnost Golem ale varuje, že v případě soudního sporu není výhra jistá.

Společnost BSP Lawyer Partners zvažuje prodloužení termínu pro přidání se k hromadnému postupu a předání plné moci společnosti, protože lidé se chtějí přidat i po skončení března. Počet lidí podle údajů společnosti přesahuje 100 tisíc. Většina klientů požaduje vrácení poplatku za vedení úvěrového účtu u hypotečního úvěru.

Spor míří k soudu, protože banky odmítly návrh na mimosoudní vyrovnání a budou o sumu, která může přesáhnout miliardu korun, bojovat. Právníci projektu Poplatkyzpět.cz, ale třeba i časopis dTest či konkurenční iniciativa Nekalé-praktiky.cz argumentují hlavně případem z Německa, kde soud vyhlásil tyto poplatky za nezákonné.

Hypoteční makléř Golem Finance však varuje klienty před přílišným optimismem a upozorňuje na možnost placení dalších poplatků při vedení soudního sporu. Rovněž uvádí, že „ i v medializovaném soudním rozhodnutí německého soudu se jednalo o rozhodnutí v třetí instanci, kdy Spolkový soudní dvůr v odůvodnění nesouhlasil s některými závěry Zemského soudu v Ravensburgu a Vrchního soudu v Stuttgartu, které se případem zabývaly v předchozích instancích.

Zdroj: aktuálně.cz, Golem Finance

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *