Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Léčba v Bohnicích vyšla ženu velmi draho

29.09.2015

Pouhých několik týdnů léčby v Bohnicích a Dagmar Pecharová přišla díky podvodnici s svůj dům. Stačily k tomu 4 podpisy na předem připravených dokumentech.

Dagmar Pecharová se v Bohnicích léčila na halucinace. Během léčby za ní chodila žena, u které si lékaři všimli, že dává paní Pecharové k podpisu nějaké papíry. Tou ženou byla Iva Oršulíková, která z rodiny Dagmar Pecharové vymáhala nesplacené dluhy. Bratr Dagmar Pecharové si nabral půjčky, které nesplatil – a Pecharová mu za ně ručila dvougeneračním rodinným domem v Praze-Čimicích v hodnotě několika milionů.

Lékaři v pražských Bohnicích ukazují, že nejde o nic neobvyklého. „Takových případů je mnohem víc, než kolik se dokáže odhalit,“ potvrdil ředitel bohnické léčebny Martin Hollý.

V Česku je zhruba 650 tisíc lidí, kteří někdy využili péče psychiatrů. A polovina těch, kteří trpí vážnou nemocí, žije podle průzkumů v chudobě. „Pokud pak za nimi přijde někdo s tím, že jejich finanční potíže vyřeší, jsou tomu ochotni uvěřit,“ připomněl Hollý.

Čtyřiačtyřicetiletá Oršulíková si založila novou firmu, která dům Dagmar Pecharové koupila za 4,3 milionu korun. 600 tisíc padlo na splacení závazků a zbytek si ponechala. Dagmar pecharová tak úředně podle katastrálního výpisu přišla jak o dům, tak i o peníze z prodeje.

Na případ policii upozornili bohničtí lékaři a plán tak nakonec nevyšel. Policie Ivu Oršulíkovou obvinila z podvodu. Minulý týden začal proces, v němž je Oršulíková obžalovaná z podvodu – podle státní zástupkyně nemocnou Pecharovou cíleně okradla: peníze z prodeje domu si totiž nechala.

Zdroj: aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Léčba v Bohnicích vyšla ženu velmi draho”

  1. Proffy napsal:

    Doufám že tento článek nemyslíte vážně. Jelikož vím že paní Pecharová všem akorát lže. Důkaz ?? Zeptejte se jejího právníka který prohlásil že za úplatek přizná pravdu u soudu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *