Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Babiš: Nový stavební zákon je priorita. Musí být schválen do konce roku 2021

Podle premiéra Andreje Babiše nový stavební zákon musí být schválen do konce funkčního období této vlády, tedy do roku 2021.  Že se jedná o prioritu, uvedl premiér ve svém videopříspěvku to na Fóru Zlaté koruny.

Kritiky se za pomalý postup při přípravě stavebního zákona od něj dočkalo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), vedené ministryní Klárou Dostálovou (za ANO).

Určitě budu na ministerstv pro místní rozvoj tlačit, aby ten nový stavební zákon maximálně urychlilo. A určitě, pokud naše vláda vydrží do období, které je plánováno, tak to musíme za každou cenu stihnout. Protože je to skutečně priorita. Musím říct, že jsem od MMR očekával lepší výkon,“ řekl Babiš.

Dostálová před dvěma měsíci uvedla, že nový stavební zákon by měl být platný ve druhém čtvrtletí roku 2022. V účinnost by však měl vstoupit ještě o rok později. „Z hlediska objemu prací a dopadu je to podobné jako u občanského zákoníku, který je účinný od roku 2014,“ podotkl tehdy prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Není možné vymlouvat se na ostatní resorty, že je tam strašně moc změn v rámci různých zákonů u různých resortů. Takže musí to být týmová práce, resortismus musí skončit. Musím říct, že jsem vyvinul velký tlak na paní ministryni Dostálovou. Protože zase přišli s nějakým věcným záměrem o té rekodifikaci. Ale tam není potřeba žádný věcný záměr. My všichni víme, že chceme stavět rychle, co nejméně razítek, co nejméně byrokracie,“ dodal Babiš.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *