Úterý 19. listopadu. Svátek má Alžběta.

mBank musí vrátit klientovi špatně naúčtované úroky

27.03.2015

Finanční arbitr rozhodl ve prospěch klienta mBank, kterému banka šaptně vypočítala cenu úvěru. Klient tak dostane zpět 65 280 korun za úroky a banka navíc musí zaplatit pokutu 15 000 korun za špatně stanovenou roční procentní sazbu nákladů (RPSN). Banka se chce proti rozhodnutí odvolat.

Rozhodnutí finančního arbirtra z minulého týdne je již nyní pravomocné. „Seznámili jsme se s argumenty finančního arbitra, ovšem nemůžeme s nimi souhlasit a jsme nuceni odvolat se k soudu,“ uvedl mluvčí mBank Pavel Vlček.

Jednalo se o spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí ve výši  975 000 korun z roku 2012. „Smlouva o úvěru neobsahovala informace o nákladech na úřední ověření podpisů na zástavní smlouvě pro účely vkladu zástavního práva do katastru nemovitostí a o nákladech na poplatek za návrh na řízení o povolení vkladu zástavního práva do katastru nemovitostí ani všechny předpoklady výpočtu roční procentní sazby nákladů na spotřebitelský úvěr,“ uvedl v rozhodnutí finanční arbitr.

Banka se však brání. „RPSN nemůže zahrnovat ostatní náklady třetích osob, jako je například náklad právního zastoupení, správní poplatky nebo jiné obdobné platby. Ostatně samotný zákon o spotřebitelském úvěru v aktuálním znění výslovně udává, že do celkových nákladů spotřebitelských úvěrů se náklady na služby notáře nezahrnují. Co se týče správních poplatků ve věci zápisu práv do katastru nemovitostí je patrné, že dosavadní právní předpisy tuto věc neřeší,“ argumentuje mluvčí banky.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “mBank musí vrátit klientovi špatně naúčtované úroky”

  1. banánistán napsal:

    Nesmysly

    kvůli 30 korunám za ověření podpisu se angažovalo x právníků za desítky tisíc, skvělá efektivita

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *