Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Metropolitní plán Prahy znovu v ohrožení

07.09.2017

Boj mezi ministryní pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO) a pražského magistrátu nebere konce. Pražský magistrát má koncem září dostat návrh Metropolitního plánu, nyní ale není jisté jestli vůbec nějaký bude.

Z komise pro dokončení Metropolitního plánu byl nyní ministriní vyškrtnut spoluautor stavebního zákona a přední odborník na územní plánování Tomáš Sklenář. „Nemohu se nadále zúčastňovat jednání Komise pro dokončení Metropolitního plánu. Jsem ve smluvním vztahu se subjektem, který vyslovil zásadní nesouhlas s tím, abych v komisi nadále působil,“ uvedl poradce Šlechtové Sklenář v mailu členům komise.

Podle indicií souvisí tento krok se zájmem nenechat Metropolitní plán v této podobě projít. „V závěrech expertní skupiny je jediná nepravda, a to že návrh Metropolitního plánu ve znění, které bylo tou dobou k dispozici, je v souladu s právními předpisy. Pokud nebudou odstraněny nedostatky, na které expertní skupina poukázala, je Metropolitní plán neprůchodný,“ napsal Sklenář v mailu členům komise, kterou aktuálně opouští.

Jaká budou nová pravidla pro veškerou výstavbu v hlavním městě není nyní vůbec jasné.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *