Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun. 

Účelem půjčky může být stavba nebo koupě bytu či rodinného domu. Maximální výše úvěru je 600 tisíc korun což může být až polovina skutečných nákladů na stavbu. Úroková míra bude vázána na základní referenční sazbu EU, která se vztahuje k veřejné podpoře. Aktuální výše je 0,46 %, minimálně by se mohlo připočítat 1 %, maximálně však 2%. Fixace úrokové míry bude pravděpodobně na 5 let a v nevyhnutelných případech by bylo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) bylo ochotno prodloužit dobu splácení až na 21 let. Přeběžné splacení by mělo být bez sankcí.

„V případě překročení každoročního rozpočtu SFRB bude umožněno neuspokojené žádosti z jednoho roku převádět do následujících let,“ uvedlo v návrhu MMR.

Podmínkou čerpání úvěru bude stavba nebo pořízení nemovitosti mimo záplavové území a příjemnce nebude moci převádět právo vztahující se k nemovitosti na jinou osobu.

Zdroj: E15.cz 

 

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *