Středa 28. října. Je Státní Svátek

MMR pomůže v soběstačnosti seniorům podporou na bydlení ve výši 160 milionů korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) poskytne podporu ve výši 160 milionů korun na výstavbu komunitního bydlení pro seniory. Cílem je prodloužení soběstačnosti a aktivního života seniorů starších 60 let. Žádat o dotaci je možné do konce letošního června.

„Podpora není zacílena pouze pro ´klasické´ seniory, tedy osoby starší 65 let, či pro osoby zdravotně a tělesně postižené, ale je určena pro seniory už od 60 let, u kterých je vysoká pravděpodobnost stále aktivní pracovní produktivity,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Dotaci mohou získat fyzické osoby, které podnikají, a právnické osoby včetně obcí. Podpora se bude týkat výstavby bezbarierového bytového domu s deseti až 25 byty s výměrou do 45 metrů čtverečních. Jeden bytový dům může obdržet maximálně 500 tisíc eur (13,7 milionu korun).

Podmínkou je vybudování společných prostor, například společné kuchyňky, které umožní setkávání sousedů. Ministerstvo dotaci podmiňuje zákázem užívání těchto společných prostor ke komerčnímu využití po dobu 20 let.  

Zdroj: Finančnínoviny.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *