Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Modré linky metra D se dočkáme za osm let

Modrá linka metra D by mohla být zprovozněna již roku 2023. Projekt, který bude stát více jak 50 miliard korun je již ve své finální fázi.

Trasa linky D povede z Písnice do stanice Náměstí Míru. Počátek stavby je plánován na rok 2018. V projektu je plánováno i s automatickými vozy, které by měly ušetřit na provozu až 60 miliónů korun ročne. Vozy budou navíc plně průchozí a bez strojvedoucích. Praha se tak po Budapešti stane druhým městem v regionu, kde budou jezdit tyto moderní vlaky. Dopravní podnik počítá s nasazením šestnácti plně automatickými soupravami a hodlá za ně zaplatit 2,8 miliardy korun.

Nástupiště budou od kolejiště dělit speciální stěny, které zabrání cestujícím vpádu pod kola metra. Počáteční náklady chystané varianty jsou sice o 1,7 miliardy korun vyšší než standardní linky, ale dopravní podnik si od nové trasy slibuje lepší reakci na stávající situaci v dopravě. Pokud se totiž budou na nástupišti tvořit kolony, systém automaticky vyšle z depa další vlak na trať. V opačném případě vlaky z trasy stáhne.

Zdroj: Aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *