Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Na Smíchově vznikne nová čtvrť

Na pražském Smíchově má stavět nová čtvrť. Dominovat jí bude bankovní centrála.

Projekt ponese název Smíchov City a v první fázi se dotkne nádraží Na Knížecí. Stavět by se mělo na přelomu let 2019/2020. Investor už má zároveň představu o vzhledu jižní strany nádraží.

Výstavba Smíchov City je pro Prahu zásadní. Nejen rozlohou, ale i způsobem, jakým vzniká. Developeři úzce komunikují s jednotlivými aktéry včetně občanů, a snaží se tak vytvořit novou plnohodnotnou čtvrť, která kombinuje bydlení s dalšími funkcemi. Jedná se o několikafázový projekt, který navíc jako jeden z prvních využívá transformační území Prahy. Realizace Smíchov City by se tak mohla stát předlohou a inspirací k dalším proměnám pražských brownfieldů,“ dodává ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. města Prahy Ondřej Boháč.

V první fázi se předpokládá se zástavbou zhruba 35 tisíc metrů čtverečních. Výkopové práce by měly začít na přelomu roku a investor do nich hodlá vložit 3 miliardy korun. Nejvíce zastavěného území bude patřit kampusu České spořitelny, který by měl celému komplexu dominovat. Podílet se na něm budou společnosti Baumschlager Eberle Architekten a Pavel Hnilička architekti.

Stavební povolení by mohl investor získat cca do tří let.

Zdroj: E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *