Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Nájemní bydlení má první fond v Česku

V Česku vznikl první fond investující do nájemního bydlení. Fond českého bydlení nabízí investorům z řad právnických i fyzických osob roční zhodnocení šest až devět procent. Do pěti let chce vlastnit více než tisíc nájemních bytů po celé České republice v hodnotě více než miliardy korun.

Fond sází na rostoucí zájem lidí o najemní bydlení. “Podíl nájemního bydlení v Česku je pod průměrem EU, a tím, jak se postupně snižuje i dostupnost vlastnického bydlení pro lidi s nižšími a průměrnými příjmy, bude nájemní bydlení stále častější alternativou. Do karet nám nahrává také aktuální vývoj na trhu s bydlením a jeho klesající dostupnost. Podíl nájemního bydlení dosahuje v České republice pouhých 22 % a je pod průměrem EU, který činí 30,5 %. Např. v Německu nájemní bydlení tvoří až 48 %. V ČR se předpokládá výrazný růst tohoto podílu, a to z důvodu přísnějších podmínek pro hypoteční financování a růstu cen“, komentuje důvody vzniku Fondu jeden z jeho zakladatelů a bývalý dlouholetý investiční manažer Penta Investments, Jakub Kořínek.

Fond se hodlá zaměřit především na regiony od krajských měst až po menší města. „Zde nedochází k extrémnímu nárůstu cen bytů a dá se tam také čekat stabilní zaměstnanost i v době ekonomické recese,“ řekl Jakub Kořínek.

„V tuto chvíli stojíme před koupí několika nemovitostí v řádu desítek milionů korun,“ dodal Jakub Kořínek.

Zdroj: iHNed.cz, tisková zpráva FČB

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *