Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Nejvyšší budova v ČR připomínající postapokalyptickou loď bude stát v Nových Butovicích. Má varovat před ekologickými hrozbami

Trigema představila návrh projektu Top Tower, který má stát v Nových Butovicích. Mrakodrap bude připomínat zapíchnutou loď, aby varoval před ekologickými hrozbami a globálním oteplováním. 

Podle zástupců společnosti Trigema by vzhled budovy neměl narušit historické panorama, protože bude stát mimo ochranné pásmo památkové rezervace. „Současně je z celopražského pohledu umístěn tak, že nebude z valné většiny míst v centru metropole vidět a nebude tak narušeno historické panorama města,“ informoval tiskový mluvčí Trigemy Radek Polák.

Stavba by měla započít v roce 2021 a potrvá přibližně tři roky. Ve spodních podlažích developer plánuje umístit kanceláře a multifunkční kulturní centrum i obchody, v horních podlažích by měly být nájemní byty. V podzemí pak bude vybudováno parkoviště.

„Budova dosahující výšky 135 metrů nabídne v nejvyšším bodě stavby veřejně přístupnou vyhlídku, kam se návštěvníci dopraví prostřednictvím skipového výtahu. Z vyhlídky bude viditelný téměř celý perimetr Prahy, od Pražského hradu počínaje přes Národní divadlo, Vyšehrad a Zbraslav,“ uvádí Polák.

Zdroj: iHNED.cz, Trigema.cz

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *