Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Nové hypotéky netrhnou letos rekord díky refinancování

Nově sjednané hypoteční úvěry by měly v letošním roce dosáhnout rekorních čísel. Objem nových hypoték by měl letos srazit na kolena i rekordní rok 2013, kdy se na rekordních výsledcích podílelo zejména refinancování. Banky si ale letos mnou ruce, protože na letošním rekordu se podílejí hlavně skutečně nové hypotéky.

„Refinancování dosáhlo svého rekordu v roce 2013, kdy podle našich odhadů tvořilo 36 procent z celkového objemu sjednaných hypoték. Loni už to bylo výrazně méně, kolem 22 procent, a letos to bude ještě méně,“ říká Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti Golem Finance. Objem refinancovaných hypoték by měl podle Libora Ostatka letos meziročně vzrůst o pět miliard korun na 38 miliard korun, i přesto se jejich podíl sníží na 20 procent.

Nárůst nových úvěrů je způsoben především snahou bank udržet si stávající klienty. „Především jde o výsledek silného konkurenčního boje v kombinaci s investicemi bank do péče o vlastní klienty. Společně s tím, jak v posledních letech rostla ochota klientů při obnovách měnit banku, rostla motivace bank do těchto klientů investovat a nabídnout jim takovou úrokovou sazbu, se kterou budou spokojeni a nebudou mít ke změně důvod,“ říká Pavel Zúbek, mluvčí Komerční banky.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *