Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Praha navýší poplatek z pobytu, budou ho platit i pronajímatelé přes Airbnb

Praha plánuje v příštím roce využít jednotný poplatek z ubytovacích kapacit v nejvyšší sazbě, a to ve výši 21 korun na osobu a den. Návrh související pražské vyhlášky nyní dostávají k připomínkám městské části. Poplatek budou platit všichni poskytovatelé ubytování, tedy i ti, kteří nabízejí ubytování přes Airbnb

Doposud se v Praze platí místní poplatek za lázeňský či rekreační pobyt 15 korun na osobu a den, hotely platí též poplatek z ubytovací kapacity ve výši šest korun. Na počátku příštího roku dojde ke sloučení poplatků, který budou muset platit všichni poskytovatelé v jednotné výši. Od roku 2021 budou moci jednotlivé obce poplatek navýšit až na 50 korun.

Pražská vyhláška navrhuje, aby tři čtvrtiny z výnosu poplatku získala městská část. Poslední čtvrtinu by získal magistrát. U hotelů, u nichž magistrát zařizuje výběr poplatku, by si ponechal celou částku. Obyvatelé centra města trpí negativními důsledky turistického ruchu, stěžují si na hluk. Stálé obyvatele nahrazují turisté ubytovaní přes Airbnb. Proto město zvažuje další regulaci sdíleného ubytování. Ze statistik vyplývá, že v centru je pronajímána zhruba pětina bytů.

Zdroj: iHNED.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *