Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Trh s luxusními byty hlásí stagnaci

Trh s luxusními byty po letech růstu cen stagnuje, hlásí realitní kanceláře zaměřující se na prémiové nemovitosti. S opožděním trh s těmito nemovitostmi začíná kopírovat vývoj růstu cen ostatních bytů. Růst cen bytů se sice zpomaluje, ale byty stále zdražují, luxusní byty při nejlepším stagnují. 

Ceny luxusních bytů od roku 2017 rostly, tato nákupní euforie ale začíná pozvolna upadat. „Investoři jsou v současné době obezřetnější. Více přemýšlejí, smlouvají a často také vyčkávají, jak se bude trh vyvíjet v dalších měsících. Zároveň se projevuje určitá averze vůči úrovni současných cen,“ vysvětlil Prokop Svoboda, majitel realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Jedny z nejdražších bytů se nacházejí v Praze 1. Ceny luxusních bytů se zde pohybují od 170 až k 200 tisícům za metr čtvereční. „Jsou některé ulice či mikrolokality na Starém Městě, Kampa, Janáčkovo nábřeží či Vinohrady, kde se byty po rekonstrukci v renovovaném domě prodávají i za 250 tisíc korun za čtvereční metr,“ řekla šéfka Sotheby´s International Reality Ilona Mančíková.

Před nákupní euforií se cenový strop luxusních bytů přibližoval k 109 tisícům za metr čtvereční. „Po tolika letech rostoucí poptávky a omezené nabídky lze očekávat stagnaci. Pro zdravý cyklus je to přirozené, ne-li povinné,“ dodal ke stagnaci cen luxusních bytů Doron Friedman, spolumajitel developerské společnosti Coast Capital Partners.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *