Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Už máte dost stereotypu? Prodejte dům a jeďte cestovat

Jakmile spatříte na cestě „brutální“ obytný vůz, tak vězte, že bude patřit nizozemské rodině, které již došla trpělivost se stereotypem. Čtyřčlenná rodina se rozhodla prodat v Holandsku dům, skončit s prací a jenom si volně cestovat po Evropě.

Investice v řádu milionů korun do obytného náklaďáku značky MAN se jim ale vyplatila. Rodina se nemusí starat o nic jiného než o to, kam během dne dojedou. „Nikam nespěcháme, jedeme pomalu. Vyhýbáme se dálnicím. Na cestě se vzděláváme, poznáváme lidi, kraj a hrajeme šachy,“ usmívá se dvaačtyřicetiletý dobrodruh Pim de Vogel, otec desetiletého Viktora, osmiletého Florise a manžel Annemieke de Vogelové.

O výuku obou synů se starají hlavně rodiče. „To je i smysl naší cesty, vzděláváme se neustále. Jednak už nějaký čas praktikujeme domácí výuku, učebnice a vše potřebné vezeme s sebou, ale hlavně se vzděláváme prakticky, o to jde a náramně nás to baví. Učíme syny denně nizozemštinu, angličtinu, matematiku, historii, předměty jako ve škole. Chceme jim ukázat kus světa. S manželkou si myslíme, že vzdělávat se prakticky je opravdu důležité a přínosné. Kluci jsou v ideálním věku na tuto výpravu. Samozřejmě se museli vzdát kroužků,“ dodává Pim.

Zdroj: Lidovky.cz

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Už máte dost stereotypu? Prodejte dům a jeďte cestovat”

  1. Doman Jedlička napsal:

    Až prožerou úspory, budou v prdeli
    nezodpovědné jednání rodičů, užívají si na úkor budoucnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *