Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

5 tipů, jak úspěšně koupit první nemovitost v dražbě

26.06.2018 04:06 Tisková zpráva:

Pokud chcete koupit nemovitost, speciálně pokud se jedná o první podobnou koupi, měli byste se pořádně připravit, aby vás nic nepřekvapilo a abyste cítili, že děláte správné kroky a rozhodnutí. Určitě prozkoumejte nabídky dražebních společností. Protože v dražbě můžete koupit nemovitost za bezkonkurenční cenu, nabídka obvykle začíná na 50 procentech odhadní ceny. Přinášíme vám několik užitečných rad a tipů, aby i začátečníci mohli koupit nemovitost v dražbě, jako by byli zkušení profesionálové.

Vzdělávejte se

Než se přihlásíte a zapojíte do dražby, přečtěte si základní informace a získejte o celém procesu přehled. Není to nic složitého a většina dobrých dražebníků má veškeré potřebné informace na svých webových stránkách a rádi vám vše potřebné upřesní i osobně nebo po telefonu. Netápejte, informujte se. Čím lépe budete připraveni, tím spíše vás nic nepřekvapí a půjdete vstříc výhře. Navíc dnes odpadá, že byste museli nějak složitě studovat strategii přihazování. Jelikož drtivá většina dražeb probíhá elektronicky přes internet, můžete dražit z pohodlí domova. Nemusíte si lámat hlavu s nejrůznějšími „pokerovými“ taktikami, které bylo možné hrát v dražebních místnostech. Není důležité, jestli někdo přijel drahým autem nebo naopak vypadá, že na nemovitost nemá finance.

Udělejte si průzkum

„Prohlídka nemovitosti vám může napovědět, jestli to bude váš vysněný domov, chata nebo pozemek, ale nemusíte získat jasnou a úplnou představu, kolik byste vlastně měli být ochotni zaplatit. Porovnejte, za kolik se prodávají podobné nemovitosti v daném místě, udělejte si průzkum okolí, jak je to s komunikacemi a službami, co školy, případně kriminalita. A také se podívejte na sousední nemovitosti a zjistěte si něco o sousedech, i toto může hrát roli při určování vaší ceny. A jelikož dražba začíná obvykle na 50 procentech odhadní ceny, máte dostatečný prostor pro vaše představy,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice a lídra v oblasti nedobrovolných dražeb.

Připravte si předem finance

Dražby jsou výhodné a vyhledávané i pro rychlost a jednoduchost celého procesu. Mějte proto předem připravený plán financování. A pokud nemáte hotovost a potřebujete peníze, není to dnes již žádným problémem. Banky a další finanční instituce mají nabídky i pro financování dražeb, abyste v případě výhry mohli nemovitost zaplatit a užívat si ji.

Stanovte si svůj limit

Jakmile najdete nemovitost, která vzbudí váš zájem, určete si, kolik jste ochotni utratit. Průzkum okolí jsme probrali v předchozích bodech, ale do ceny promítněte i vše související s nemovitostí. Bude potřeba nějaká rekonstrukce? Nejedná se jen o nablýskané pozlátko? Co střecha a rozvody? A pokud k něčemu nemáte dostatek informací nebo si nejste jisti, promítněte to do své představy o ceně.

Přihazujte, ale s rozumem

„Proces dražby může být pro někoho trochu stresující, ale není důvod. Pokud si stanovíte svůj limit, svou horní hranici, držte se svého plánu. Jestliže koupíte nemovitost za pro vás výhodnou cenu, máte vyhráno. Pokud byste měli jít nad své možnosti, nedává pro vás takový obchod smysl. Takže nekoukejte kolem sebe, nenechte se rozrušit příhozy konkurentů, pro každého může mít nemovitost trochu jinou cenu,“ dodává Hasman.

Tisková zpráva: Eurodražby.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *