Úterý 25. června. Svátek má Ivan.

Air Bank pomůže lidem zbavit se hypoték rychleji a bez poplatků

11.02.2015 02:02 Tisková zpráva: Air Bank

Podle průzkumu společnosti STEM/MARK není 9 z 10 lidí spokojeno se svou hypotékou. Nejvíce z nich, 69 %, vadí vysoké poplatky a úroky. 58 % lidí chybí větší flexibilita. A 49 % si myslí, že jsou administrativně moc složité. Nespokojené majitele hypoték se chystá oslovit Air Bank se svou novou službou Převod hypotéky. Jako první banka v Česku u ní lidem umožní dělat splátky navíc bez jakéhokoliv omezení i během doby fixace. A to bez obav, že by jim v případě nouze tyto peníze chyběly. Lidé se tak mohou hypotéky zbavit rychleji a zlevnit si ji tím o desítky i stovky tisíc korun.

„Zkušenosti samotných klientů nám potvrdily, že lidé chtějí od hypotéky hlavně dvě věci. Na začátku ji snadno a výhodně získat. A když ji získají, tak se té těžké koule na noze co nejrychleji zbavit. Naši hypotéku jsme vymysleli tak, aby jim pomohla v obojím,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Hlavní výhodou hypotéky od Air Bank bude její obrovská flexibilita, která lidem umožní splatit ji rychleji a tím i celkově levněji. Klienti budou moci hypotéku splácet všemi volnými penězi, a to kdykoliv budou chtít. Air Bank je nebude omezovat maximální počtem ani výší splátek, a ani během doby fixace po nich nebude chtít žádné poplatky nebo sankce. Lidé se přitom nebudou muset bát, že by jim peníze zaplacené navíc mohly později chybět. Pokud je budou potřebovat použít jinde, budou si je moci kdykoliv vzít zase zpět.

„Přibližně 60 % lidí si chtělo někdy v průběhu fixace snížit hypotéku mimořádnou splátkou. Kvůli vysokým poplatkům a sankcím to ale udělá jen jeden člověk z deseti. Každý rok, o který si klient splácení hypotéky zkrátí, přitom může znamenat desítky i stovky tisíc ušetřených korun,“ vysvětluje Michal Strcula.

Různým životním situacím si klienti přizpůsobí i výši splátky. Když se jim například narodí dítě nebo ztratí zaměstnání, jednoduše si splátku sníží. Když naopak získají třeba lepší práci, splátku si zvýší a hypotéku začnou splácet rychleji. Výši splátky si změní kdykoliv přímo ve svém internetovém bankovnictví, a to bez jakýchkoliv poplatků nebo pokut. Zdarma během fixace bude i úplné předčasné splacení hypotéky.

Air Bank si nebude účtovat žádné poplatky ani za samotný převod hypotéky, který bude jednoduchý, rychlý a s minimem papírů. Zdarma bude zpracování smlouvy, čerpání peněz i vedení úvěrového účtu. Klienti si budou moci vybrat mezi pevnou úrokovou sazbou s fixací na tři roky a pohyblivou sazbou s tříletým stropem. Na rozdíl od jiných bank získají klienty tyto sazby bez jakýchkoliv podmínek nebo nutnosti využívat jiné zpoplatněné služby. Nejlepší nabídku tak dostanou bez smlouvání a čekání.

Air Bank už začíná převedení hypotéky zkoušet s prvními klienty, kteří jí v minulosti na sebe nechali kontakt. Zkušební provoz probíhá na pobočce ve Vodičkově ulici v Praze a v Campus Square v Brně. Od března pak Air Bank začne přidávat další pobočky. V tu chvíli už bude nová služba převedení hypotéky dostupná pro všechny. Příští rok plánuje Air Bank spustit i nové hypotéky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *