Sobota 30. května. Svátek má Ferdinand.

Air Bank spouští novou kampaň. Čechy chce naučit zakládat bankovní účet přes aplikaci

28.02.2019 10:02 Tisková zpráva: Air Bank

Air Bank spouští jednu z největších marketingových kampaní ve své historii. Během několika měsíců bude banka prostřednictvím televizních spotů, online kampaní i OOH reklamy upozorňovat na svou novou službu – založení účtu přes aplikaci My Air.

„Jedná se o jednu z nejkomplexnějších a největších kampaní, kterou jsme od startu banky připravili. Naším cílem je, aby si lidi ve chvíli, kdy uvidí některou z našich reklam, účet v aplikaci hned založili. Zaměřili jsme se proto na situace, kdy lidi mají mobil přirozeně v ruce a zároveň mají také pár minut času, které k založení účtu stačí,“ říká Lenka Rosolová, vedoucí marketingové komunikace Air Bank.

Air Bank novou možnost založení bankovního účtu přes mobilní aplikaci My Air spustila už začátkem února (tiskovou zprávu ke spuštění služby najdete tady). Marketingovou kampaň banka nasazuje postupně. V polovině února odstartovala online kampaň, kterou od 1. března doplní v televizi nové spoty a později také OOH reklama. Speciální videa s dvojicí oblíbených bankéřů poběží také na sociálních sítích.

„V celém konceptu reklamní kampaně klademe velký důraz na to, kdy a kde lidi naši reklamu uvidí. A tomu pak přizpůsobujeme jednotlivá reklamní sdělení. Některé spoty tak poběží jen v určitou denní dobu, třeba ráno. Jinou formu sdělení uvidí cestující ve vlaku a jinou zas při čekání na tramvajové zastávce. Cíl mají ale všechna sdělení společný – právě teď máte čas založit si přes aplikaci účet u Air Bank,“ dodává Lenka Rosolová.

Nový spot To se hodí najdete tady https://youtu.be/vwP5GBF-v7U

Nový spot Jednoduchost najdete tady https://youtu.be/IFTwK5BE55M

Nový spot Osobní kontakt najdete tady https://youtu.be/H1LT1FMfI60

Prostřednictvím této kampaně chce Air Bank diváky upozornit, že kvůli založení bankovního účtu nemusí chodit na pobočku a dokonce k tomu nepotřebují ani počítač. Stačí jim chytrý telefon. Založení účtu v aplikaci je navíc další způsob, kterým Air Bank zjednodušuje změnu banky. Nový klient si účet zařídí odkudkoli a díky bezplatnému účtu si vyzkouší, jaké to je být klientem této banky.

V oblasti kreativity spolupracovala Air Bank s agenturou McCANN. Média pro ni plánují a nakupují Médea a Mediatrix, v oblasti online to jsou agentury a Acomware a Ogilvy (Performance Marketing).

1 komentář k článku “Air Bank spouští novou kampaň. Čechy chce naučit zakládat bankovní účet přes aplikaci”

  1. Denisa S napsal:

    Řekla bych, že Air bank mají ten marketing dobře nastavený a je to dost vidět. I ta jejich reklama je taková vtipná, originální. Dost známých mi říkalo, že jsou u nich spokojený. Já mám účet u Equa a také v pořádku. Jinak k tomu marketingu této banky, by mě zajímalo, zda využívají i třeba těchto http://seowolf.cz/ppc-reklama/ služeb seo marketingových firem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *