EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

14. 03. 2023

0 komentářů

Bidli spouští prodej stavebních parcel u Plzně

 

Společnost Bidli odstartovala prodej zasíťovaných pozemků připravených pro zástavbu moderními rodinnými domy. Celkem 20 parcel s projektovou dokumentací a platným stavebním povolením se nachází v žádané lokalitě Dýšina přiléhající k Plzni. Téměř okamžitě na nich lze zahájit výstavbu.

Loading 

Projekt Bidli v Dýšině zahrnuje dohromady 20 stavebních pozemků o rozloze od 535 do 794 m2, jež jsou v územním plánu vedené jako plochy k bydlení v rodinných domech. Součástí všech je kromě projektové dokumentace také platné stavební povolení na patrový dům o dispozici 5+kk o užitné ploše 141 nebo 260 m2, který je společnost Bidli schopna v krátkém časovém horizontu začít stavět. Developer nabízí možnost výstavby montované dřevostavby na klíč, ale v případě volby dům připravit k vlastnímu dokončení či postavit pouze do fáze hrubé stavby. Kupující se může rozhodnout rovněž pro individuální výstavbu dle vlastního projektu, při němž musí dodržet místní územní plán. Ten definuje charakter této konkrétní zástavby koeficientem zastavěnosti parcely optimálně 0,25, maximálně 0,40. Na pozemku tak lze postavit jednopodlažní dům s obytným podkrovím, nebo dvoupodlažní bez podkroví.

„Jsme rádi, že můžeme na trh uvést tuto skvělou nabídku, díky níž si mohou zájemci pořídit dům, jenž přesně vyhovuje jejich životnímu stylu a potřebám. Hlavní přednosti projektu Bidli v Dýšině tkví podle nás v ideální rozloze samostatných pozemků a jejich umístění v optimální lokalitě. Lidem zajistí příjemné rodinné bydlení v klidné obci v přírodě, která má ale zároveň potřebnou občanskou infrastrukturu a je vzdálená jen pár minut od krajského města,“ popisuje Roman Weiser, ředitel developmentu a staveb Bidli development, a dodává: „Navíc se jedná o dobrou dlouhodobou investici. Ceny pozemků totiž nikdy neklesaly a i v této době – na rozdíl od jiných druhů nemovitostístále mírně rostou. V rámci komplexních služeb Bidli nabízíme zájemcům i pomoc s financováním či možnost družstevního bydlení.“

Návrh projektu Bidli v Dýšině rovněž bere v potaz dění na energetickém trhu a zvýšený zájem o nízkoenergetické bydlení. V případě výběru této ekologické úsporné dřevostavby se noví rezidenti mohou těšit na moderní dům, který je do značné míry nezávislý na dodávkách distributorů. šechny domy mají kromě elektrických přímotopů kombinované vytápění s tepelnými čerpadly vzduch-vzduch a na střeše vlastní fotovoltaickou elektrárnu.

Vytoužený klid s veškerými výhodami města

REKLAMA

Obec Dýšina, v minulosti vyhlášená vesnicí roku Plzeňského kraje, se nachází v klidné zástavbě 8 km severovýchodně od Plzně. Nechybí zde veškerá občanská vybavenost s kulturním i sportovním vyžitím. Do 5 minut jízdy autem se dá dojet do obchodů, restaurace, lékařských ordinací či na poštu. Rodiny s malými dětmi ocení školku a školu v docházkové vzdálenosti. Hned vedle projektu se nachází dětské hřiště s herními prvky.

Noví obyvatelé si mohou v okolí dosyta užívat různé sportovní aktivity, jako je jízda na kole, bruslení nebo koupání. Vyrazit lze také do nedalekého golfového resortu, areálu na wakeboarding a vodní lyžování či na pumptrackovou dráhu. Nedaleké vodní nádrže Ejpovice a Klabava patří k často vyhledávaným cílům na rybaření. Okolí dominuje krásná příroda, která skýtá spoustu míst, kam lze vyrazit na výlet nebo procházku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze se k výstavbě připravuje 145 tisíc nových bytů, ale…

Trh s novými byty výrazně ožil. V letošním prvním čtvrtletí se jich v Praze prodalo téměř 2,5krát více než ve stejném období loni. Nabídka nových bytů ale výrazně zaostává a ceny bytů proto začaly opět růst. A to i přes to, že počet bytů, které investoři v Praze plánují postavit, neustále roste.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2024

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *