EUR 23.680

USD 22.037

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.680

USD 22.037

14. 03. 2023

0 komentářů

Bidli spouští prodej stavebních parcel u Plzně

 

Společnost Bidli odstartovala prodej zasíťovaných pozemků připravených pro zástavbu moderními rodinnými domy. Celkem 20 parcel s projektovou dokumentací a platným stavebním povolením se nachází v žádané lokalitě Dýšina přiléhající k Plzni. Téměř okamžitě na nich lze zahájit výstavbu.

Loading 

Projekt Bidli v Dýšině zahrnuje dohromady 20 stavebních pozemků o rozloze od 535 do 794 m2, jež jsou v územním plánu vedené jako plochy k bydlení v rodinných domech. Součástí všech je kromě projektové dokumentace také platné stavební povolení na patrový dům o dispozici 5+kk o užitné ploše 141 nebo 260 m2, který je společnost Bidli schopna v krátkém časovém horizontu začít stavět. Developer nabízí možnost výstavby montované dřevostavby na klíč, ale v případě volby dům připravit k vlastnímu dokončení či postavit pouze do fáze hrubé stavby. Kupující se může rozhodnout rovněž pro individuální výstavbu dle vlastního projektu, při němž musí dodržet místní územní plán. Ten definuje charakter této konkrétní zástavby koeficientem zastavěnosti parcely optimálně 0,25, maximálně 0,40. Na pozemku tak lze postavit jednopodlažní dům s obytným podkrovím, nebo dvoupodlažní bez podkroví.

„Jsme rádi, že můžeme na trh uvést tuto skvělou nabídku, díky níž si mohou zájemci pořídit dům, jenž přesně vyhovuje jejich životnímu stylu a potřebám. Hlavní přednosti projektu Bidli v Dýšině tkví podle nás v ideální rozloze samostatných pozemků a jejich umístění v optimální lokalitě. Lidem zajistí příjemné rodinné bydlení v klidné obci v přírodě, která má ale zároveň potřebnou občanskou infrastrukturu a je vzdálená jen pár minut od krajského města,“ popisuje Roman Weiser, ředitel developmentu a staveb Bidli development, a dodává: „Navíc se jedná o dobrou dlouhodobou investici. Ceny pozemků totiž nikdy neklesaly a i v této době – na rozdíl od jiných druhů nemovitostístále mírně rostou. V rámci komplexních služeb Bidli nabízíme zájemcům i pomoc s financováním či možnost družstevního bydlení.“

Návrh projektu Bidli v Dýšině rovněž bere v potaz dění na energetickém trhu a zvýšený zájem o nízkoenergetické bydlení. V případě výběru této ekologické úsporné dřevostavby se noví rezidenti mohou těšit na moderní dům, který je do značné míry nezávislý na dodávkách distributorů. šechny domy mají kromě elektrických přímotopů kombinované vytápění s tepelnými čerpadly vzduch-vzduch a na střeše vlastní fotovoltaickou elektrárnu.

Vytoužený klid s veškerými výhodami města

Obec Dýšina, v minulosti vyhlášená vesnicí roku Plzeňského kraje, se nachází v klidné zástavbě 8 km severovýchodně od Plzně. Nechybí zde veškerá občanská vybavenost s kulturním i sportovním vyžitím. Do 5 minut jízdy autem se dá dojet do obchodů, restaurace, lékařských ordinací či na poštu. Rodiny s malými dětmi ocení školku a školu v docházkové vzdálenosti. Hned vedle projektu se nachází dětské hřiště s herními prvky.

REKLAMA

Noví obyvatelé si mohou v okolí dosyta užívat různé sportovní aktivity, jako je jízda na kole, bruslení nebo koupání. Vyrazit lze také do nedalekého golfového resortu, areálu na wakeboarding a vodní lyžování či na pumptrackovou dráhu. Nedaleké vodní nádrže Ejpovice a Klabava patří k často vyhledávaným cílům na rybaření. Okolí dominuje krásná příroda, která skýtá spoustu míst, kam lze vyrazit na výlet nebo procházku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Nemovitosti a daně – jak na to?

Češi chtějí bydlet ve svém. Řada z nich loni investovala např. do investiční nemovitosti, někteří svou nemovitost prodali, a letos tak mnohé z nich čeká první daňové přiznání. Standardně byste coby fyzická osoba měli daňové přiznání podat nejpozději do 3. dubna 2023. Jestliže se chystáte na elektronické podání, máte čas až do 2. května 2023 a s daňovým […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 03. 2023

Ve druhém pololetí 2022 se v Praze prodalo nejméně bytů za posledních 10 let, ceny novostaveb neklesají

Pražský trh s byty zaznamenal v minulém pololetí silný pokles prodejů a útlum zahájené výstavby nových bytů. V průběhu druhého pololetí byla zahájena výstavba 1670 bytů, což představuje 63% pokles v celoročním srovnání. Ačkoli počet bytů ve výstavbě mírně klesl na 12 400, stavební aktivita zůstává v porovnání s pětiletým průměrem nadále vysoká. Vyplývá to u údajů společnosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 03. 2023

Budoucí vývoj cen nájmů v Praze

V loňském roce trh zaznamenal poměrně prudký vývoj cen nájmů. Díky hned několika vlivům najednou – vysoké míře inflace (18,1 %), válce na Ukrajině a s ní spojeným odchodem mnoha Ukrajinců do ČR a nakonec dlouholeté stagnaci nájmů – došlo k meziročnímu nárůstu o téměř 20 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *