EUR 24.355

USD 22.601

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.355

USD 22.601

14. 03. 2023

0 komentářů

Bidli spouští prodej stavebních parcel u Plzně

 

Společnost Bidli odstartovala prodej zasíťovaných pozemků připravených pro zástavbu moderními rodinnými domy. Celkem 20 parcel s projektovou dokumentací a platným stavebním povolením se nachází v žádané lokalitě Dýšina přiléhající k Plzni. Téměř okamžitě na nich lze zahájit výstavbu.

Loading 

Projekt Bidli v Dýšině zahrnuje dohromady 20 stavebních pozemků o rozloze od 535 do 794 m2, jež jsou v územním plánu vedené jako plochy k bydlení v rodinných domech. Součástí všech je kromě projektové dokumentace také platné stavební povolení na patrový dům o dispozici 5+kk o užitné ploše 141 nebo 260 m2, který je společnost Bidli schopna v krátkém časovém horizontu začít stavět. Developer nabízí možnost výstavby montované dřevostavby na klíč, ale v případě volby dům připravit k vlastnímu dokončení či postavit pouze do fáze hrubé stavby. Kupující se může rozhodnout rovněž pro individuální výstavbu dle vlastního projektu, při němž musí dodržet místní územní plán. Ten definuje charakter této konkrétní zástavby koeficientem zastavěnosti parcely optimálně 0,25, maximálně 0,40. Na pozemku tak lze postavit jednopodlažní dům s obytným podkrovím, nebo dvoupodlažní bez podkroví.

„Jsme rádi, že můžeme na trh uvést tuto skvělou nabídku, díky níž si mohou zájemci pořídit dům, jenž přesně vyhovuje jejich životnímu stylu a potřebám. Hlavní přednosti projektu Bidli v Dýšině tkví podle nás v ideální rozloze samostatných pozemků a jejich umístění v optimální lokalitě. Lidem zajistí příjemné rodinné bydlení v klidné obci v přírodě, která má ale zároveň potřebnou občanskou infrastrukturu a je vzdálená jen pár minut od krajského města,“ popisuje Roman Weiser, ředitel developmentu a staveb Bidli development, a dodává: „Navíc se jedná o dobrou dlouhodobou investici. Ceny pozemků totiž nikdy neklesaly a i v této době – na rozdíl od jiných druhů nemovitostístále mírně rostou. V rámci komplexních služeb Bidli nabízíme zájemcům i pomoc s financováním či možnost družstevního bydlení.“

Návrh projektu Bidli v Dýšině rovněž bere v potaz dění na energetickém trhu a zvýšený zájem o nízkoenergetické bydlení. V případě výběru této ekologické úsporné dřevostavby se noví rezidenti mohou těšit na moderní dům, který je do značné míry nezávislý na dodávkách distributorů. šechny domy mají kromě elektrických přímotopů kombinované vytápění s tepelnými čerpadly vzduch-vzduch a na střeše vlastní fotovoltaickou elektrárnu.

Vytoužený klid s veškerými výhodami města

Obec Dýšina, v minulosti vyhlášená vesnicí roku Plzeňského kraje, se nachází v klidné zástavbě 8 km severovýchodně od Plzně. Nechybí zde veškerá občanská vybavenost s kulturním i sportovním vyžitím. Do 5 minut jízdy autem se dá dojet do obchodů, restaurace, lékařských ordinací či na poštu. Rodiny s malými dětmi ocení školku a školu v docházkové vzdálenosti. Hned vedle projektu se nachází dětské hřiště s herními prvky.

REKLAMA

Noví obyvatelé si mohou v okolí dosyta užívat různé sportovní aktivity, jako je jízda na kole, bruslení nebo koupání. Vyrazit lze také do nedalekého golfového resortu, areálu na wakeboarding a vodní lyžování či na pumptrackovou dráhu. Nedaleké vodní nádrže Ejpovice a Klabava patří k často vyhledávaným cílům na rybaření. Okolí dominuje krásná příroda, která skýtá spoustu míst, kam lze vyrazit na výlet nebo procházku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.02 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%
Historie vývoje


Související články

Kdy se vyplatí tepelné čerpadlo? I pro některý starší nezateplený dům

Přestože je tepelné čerpadlo jedním z nejúspornějších a ekonomicky nejvýhodnějších zdrojů tepla, jeho provoz má svá specifika a v některých případech nemusí být jeho využití efektivní. Navzdory zažitému mýtu, ale není nutnou podmínkou zateplení domu. Proč může být návratnost investice do tepelného čerpadla rychlejší než u zateplení a kdy je dobré jej kombinovat s fotovoltaikou?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 12. 2023

Komerční nájemní bydlení poroste

Potenciál komerčního nájemního bydlení stále roste. Ukazuje to nejen vývoj cen bytů ke koupi a nájmu, ale také zkušenosti zahraničních odborníků, kteří vystoupili na konferenci společností BTR Consulting „Nájemní bydlení – zkušenosti ze zahraničí“.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

07. 12. 2023

Brusel chystá další nesmyslný diktát – zákaz plynových kotlů pro domácnosti

Mnoho miliard korun ze státních zdrojů vyletí komínem. A to doslova. Bruselští byrokrati totiž chystají zásadní změnu směrnice, která v konečném důsledku povede k zákazu prodeje i oprav plynových kotlů. Zákaz by měl platit už od roku 2029. Český stát přitom ještě nedávno lidem na pořízení plynového kotle přispíval. Celkově na podporu tohoto typu vytápění v domácnostech […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *