Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Buřinka odmění zakoupení cihly na stavbu chráněné dílny smlouvou zdarma

11.06.2012 12:06 Tisková zpráva: Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny jako generální partner AKCE CIHLA vyhlašuje od června 2012 do 30. září 2012 akci na podporu celostátní sbírky, která je určena pro pomoc lidem s mentálním postižením. Každý, kdo přispěje zakoupením cihly do této sbírky, obdrží k cihle poukázku na 750 Kč na uzavření smlouvy o stavebním spoření. Smlouva s cílovou částkou do 150 000 Kč (včetně) bude tedy zdarma. 

„Spolupráce Buřinky s občanským sdružením Portus Praha, které kampaň pořádá, dostává každým rokem nový náboj. Letos jsme se rozhodli finančně podpořit nejen kampaň samotnou, ale také její hlavní aktéry, tedy ty, kteří si koupí benefiční cihlu,“ řekl Jan Diviš,  náměstek generálního ředitele Stavební spořitelny České spořitelny.  

Buřinka podporuje benefiční kampaň Akce cihla již od roku 2000. Výtěžek kampaní slouží k výstavbě a provozu chráněného bydlení a chráněných dílen pro handicapované občany, o něž se stará občanské sdružení Portus Praha.

Výtěžek z letošní kampaně Akce cihla bude použit k výstavbě nového projektu potravinářské dílny v obci Davle

u Prahy. Podobu dílny znázorňuje sbírkový model, který bude putovat po České republice až do dokončení stavby potravinářské dílny. Prvním místem, kde bude model instalován, je budova Stavební spořitelny České spořitelny, kde je k vidění od 11. června do 29. června 2012.

Výstavba dílny začne na přelomu srpna a září 2012, termín předpokládaného dokončení je červen 2013. Z výtěžku Akce cihla 2011 a 2010 byla financována příprava projektové dokumentace a byl zakoupen pozemek v Davli.

Více informací o projektu výstavby nové potravinářské dílny lze získat na www.akcecihla.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *