EUR 24.495

USD 21.737

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.495

USD 21.737

28. 06. 2021

Cebia nově nabízí prověření exekucí

 

Cebia nabízí nově klientům službu prověření exekucí. Dosud byla tato služba dostupná jen obchodním partnerům Cebia jako součást webové aplikace systému AUTOTRACER, nyní se jí Cebia rozhodla zpřístupnit pro všechny zákazníky, kteří tak mají možnost zjistit si jejím prostřednictvím údaje z Centrální evidence exekucí, tj. z databáze Exekutorské komory ČR. Služba je k dispozici nepřetržitě online a jeden dotaz vyjde zákazníka na pouhých 49 Kč. 


Z pohledu Cebia se jedná o další službu, která má ochránit zákazníky před podvodným jednáním původních majitelů. Využít ji však lze nejen při nákupu ojetého vozidla, ale rovněž při pronájmu nemovitosti a v dalších životních situacích. Kromě přehledu exekucí je možné si zobrazit i detailní informace o každé z nich – tedy na jakou částku je exekuce vedena, typ a popis vymáhané povinnosti apod.
Další riziko, proti kterému Cebia chrání
„Už třicet let pomáháme lidem bojovat proti podvodům, které se dějí na trhu ojetých aut a v této činnosti chceme i nadále pokračovat. Proto jsme se rozhodli rozšířit naše portfolio služeb pro koncové zákazníky o kontrolu exekucí, díky které mohou mít jistotu, že prodejce vozidla není v exekuci. Pokud by byl, hrozilo by totiž následné zabavení vozidla bez náhrady. Kupující by tedy přišel o peníze i o vozidlo, respektive náhradu škody by mohl požadovat po prodávajícím. Pravděpodobnost, že by získal zpět své peníze, je v takových případech prakticky nulová,“ vysvětluje Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. Podle něj se takové případy stávají, neboť lidé, na jejichž majetek je vyhlášena exekuce, se často snaží získat finanční prostředky všemi možnými způsoby. Cebia tak dokáže ochránit zákazníky před dalším možným podvodem.
Díky této službě si teď navíc mohou zákazníci prověřit všechna rizika spojená s nákupem ojetého vozidla na jednom místě. Společnost Cebia totiž dlouhodobě nabízí službu prověření historie vozidla v systému AUTOTRACER, ve kterém lze zjistit, zda nemá auto stočený tachometr, zda nebylo havarované a případně jaká vznikla škoda, zda není odcizené či zatížené financováním, kdy bylo skutečně vyrobené a pro jakou zemi, či jak a za kolik bylo v minulosti nabízené k prodeji. Cebia kromě toho nabízí také PROVIN – dokladovou prověrku vozidla v zemi, ze které bylo vozidlo dovezené, tedy jak dlouho zde jezdilo či z jakého důvodu bylo odhlášeno. Další služba VINTEST pak slouží k fyzické kontrole originality identifikátorů, díky níž lze zjistit, zda vozidlo nebylo nelegálně předělané.
Chcete pronajmout byt? Ověřte si, komu
Kontrolu exekucí však mohou využít i lidé, kteří chtějí pronajmout nemovitost. „Pokud by byl budoucí nájemce v exekuci, pro pronajímatele by to znamenalo řadu složitých problémů, kterým je lépe se vyhnout. Prověřením potenciálního nájemce v Centrální evidenci exekucí lze minimalizovat riziko podepsání nájemní smlouvy s člověkem, který nebude schopen platit řádně a včas nájemné a poplatky. Je-li nájemník zatížen exekucemi, majiteli nemovitosti hrozí nejen nedobytný dlužný nájem, ale také návštěva bytu exekutorem. Kontrola exekucí by proto měla být nedílnou součástí výběru nového nájemníka,“ upozorňuje Martin Pajer.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Dluhů kvůli energiím bude přibývat. Zvlášť po celoročním zúčtování

Blíží se konec roku, tedy čas, kdy se vyúčtují dodávky energií. Z těchto údajů vzniká největší objem pohledávek, které dodavatelé vymáhají od dlužníků. Problémem jsou často nedostatečné zálohy, které nereflektují skutečný odběr energie. Doplatky pak nejsou jen v řádech stovek korun, ale spíš desítek tisíc. Některé domácnosti pak nemají na zaplacení tohoto dluhu a dostávají se do […]

Text: František Veselý

10. 12. 2021

Na jaře mohou sazby hypoték dosáhnout i do nedávna nepředstavitelných 6 %

Česká národní banka rozhodla, že bude více regulovat hypoteční trh a sáhla ke zpřísnění limitů pro poskytování hypoték, a to od dubna 2022. „Proto na jaře příštího roku kvůli těmto novým opatřením nedosáhne na hypotéky desetina lidí, kteří by za předchozích podmínek hypotéku dostali,“ uvádí Jiří Sýkora, hypoteční analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

Text: Milan Vodička

01. 12. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *