EUR 24.610

USD 24.180

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.610

USD 24.180

17. 08. 2021

0 komentářů

Central Group nakoupil pozemky ve třech pražských lokalitách za 750 milionů, postaví na nich téměř tisícovku nových bytů

 

Největší rezidenční stavitel v zemi Central Group získal během první poloviny letošního roku do vlastnictví areály ve třech pražských lokalitách – na Žižkově, v Hloubětíně a ve Vysočanech. Na pozemcích, do nichž společnost investovala bezmála 750 milionů korun, plánuje vystavět téměř tisíc nových bytů. Do zahájení výstavby bude prostory v areálech pronajímat. 


Největší z akvizic v letošním roce byl nákup brownfieldu o rozloze necelých 15 tisíc m² na Jarově v Praze 3, kde během příštích let může vzniknout až 500 nových bytových jednotek. Pozemek se nachází mezi ulicemi Habrová a Na Jarově přímo u zastávky autobusu a v dochozí vzdálenosti na zastávku tramvajových linek. Původní výrobně-skladový areál čeká proměna na moderní městské bydlení, kde nebudou chybět ani prostory pro obchody, služby, restaurace a kavárny. Počítá se také s veřejným prostorem plným zeleně.
Nedaleko jarovské lokality již nyní vzniká přeměnou opuštěného Nákladového nádraží Žižkov unikátní Parková čtvrť, která je dosud největším projektem developera. „Akvizicí areálu na Jarově jsme ještě více rozšířili své portfolio projektů na Žižkově. Tuto lokalitu vnímáme jako velmi perspektivní, což nám ostatně potvrzuje i obrovský zájem o náš nedaleký projekt Parková čtvrť. Nepochybujeme tak o tom, že zde nabídneme další unikátní a velmi úspěšný projekt,“ přibližuje důvody koupě šéf a zakladatel společnosti Central Group Dušan Kunovský.
Další dvě investice společnosti směřovaly do Prahy 9, která je nejrychleji se rozvíjející částí metropole. První pozemek se nachází ve Vysočanech v docházkové vzdálenosti od stanice metra Kolbenova. Na místě současného výrobně-obchodního objektu tu v budoucnu může vzniknout projekt až se 180 byty.
Druhá lokalita leží v blízkosti metra Hloubětín. Místo areálu, v němž v současné době sídlí převážně menší ordinace, zde společnost plánuje vystavět projekt, který nabídne až 130 moderních bytů. Součástí nových objektů budou i nové komerční prostory, ve kterých se počítá i se zachováním prostor pro zdravotnické služby.
„Zaměřujeme se především na velké projekty na brownfieldech, na kterých vybudujeme zcela nové čtvrti. Tyto velké projekty bychom ale rádi doplňovali i menšími lokalitami s výbornou dopravní dostupností. To je přesně případ obou nových akvizic v Praze 9, které se nachází jen několik minut pěšky od metra a jsou zároveň i v blízkosti tramvajových linek,“ popisuje hlavní výhody budoucích projektů Kunovský.
Těmito pozemky ale letošní nákupy společnosti nekončí. Central Group má pro tento rok na nákup nových pozemků připraveno ještě přes 1,5 miliardy a nadále aktivně hledá další pozemky pro rezidenční výstavbu.
„Investiční příležitosti hledáme i v této nejisté době, kdy se řada ostatních investorů stahuje a banky zastavují financování nových projektů. Naší velkou výhodou je to, že nečerpáme žádné bankovní úvěry a všechny akvizice financujeme z vlastních zdrojů. Díky tomu jsme schopni pozemky a komerční areály vykoupit rychle a s okamžitou platbou ceny hned při podpisu kupní smlouvy,“ doplňuje Kunovský.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

Očekávání otočení vývoje hypotečních sazeb se stále posouvá. Na počátku roku se hovořilo o tom, že by sazby mohly začít klesat na začátku roku 2023. Dnes se už hovoří spíše o jeho konci. Dopady zvyšujících se úrokových sazeb jsou samozřejmě vidět na vývoji splátek hypoték, které už dnes dosahují takových čísel, že i pro střední […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 08. 2022

Bubliny, sazby. Fixujte, inflační doba je nejistá!

Pohledem víceguvernérky ČNB je vše jasné: „ČNB vždy upozorňovala, že sazby nemůžou zůstat pořád tak extrémně nízké“. A situace, kdy sazba na hypotéce byla 1,69 procenta není normální. Jediná jistota hypotečního dlužníka je fixace. Třeba pětiletá, zamknout si na pět let splátky hypotečního úvěru neuškodí.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.