Pátek 22. února. Svátek má Petr.

Češi se začínají zajímat o byty na Slovensku – převažuje Bratislava

17.04.2013 02:04 Tisková zpráva: FINEP HOLDING

Podle šetření, které uskutečnila společnost FINEP, je největší zájem mezi cizinci o byty v hlavním městě Bratislavě. „Lukrativní jsou zde městské části Ružinov, Petržalka nebo Staré Město přímo pod Bratislavským hradem,“ říká ředitelka FINEP SK Olga Petkova. Hned za Bratislavou cizinci preferují při koupi bytu Trnavu, dále Nitru a Košice.

Největší zájem je mezi Čechy a dalšími zahraničními kupci o novostavby v řešení 2kk o výměře do 50 metrů čtverečních. „Takové byty jsou v Bratislavě v ceně mezi 80–110 tisíc euro (přibližně 2,07–2,8 miliónů korun českých). Větší byty, například v řešení 3kk velikosti kolem 80 metrů čtverečních, jsou potom v ceně od 150 do 170 tisíc euro (3,9–4,4 miliónů korun českých),“ doplňuje Olga Petkova.

O tom, že jde u zahraničních klientů spíše o byty pro investici volných peněz, hovoří i skutečnost, že většina klientů preferuje nadstandardní vybavení nemovitosti. Podle Olgy Petkove je dnešní standard mnohem lepší, než tomu bylo v minulých letech. „Klienti, především ze zahraničí, se stále více orientují na módní trendy a více se zajímají o kvalitu standardu. Pokud jim něco chybí, řeknou si o nové nadstandardní doplňky,“ říká.

Doplňuje, že v současnosti mají klienti větší přehled, dělají si průzkum trhu a zajímají se o náklady na provoz bytu po jeho kolaudaci. Pokud již volí nadstandardní doplňky, pak se cena takových úprav pohybuje v průměru kolem 500 euro (13 tisíc korun českých).

Společnost FINEP v Bratislavě, konkrétně v městské části Ružinov, staví a prodává již třetí etapu projektu Jégého alej. Jde o klidnou oblast nedaleko centra města. V aktuální nabídce části Jégého alej III je k dispozici celkem 213 bytů a apartmánů v různých velikostech od 1kk-4kk. Všechny byty mají svou terasu nebo balkón. Parkování je umístěné v suterénní části budovy a v prvním nadzemním podlaží. Součástí projektu je také kompletní občanská vybavenost a dobrá dostupnost do centra města.

Tagy: byty Slovensko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *