Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Česká spořitelna snižuje sazby u hypoték, pevná sazba začíná na 3,19 %, od ledna do února 2012 si klienti sjednali hypotéky za 6,5 mld. Kč

19.03.2012 12:03 Tisková zpráva: Česká spořitelna

Zájem klientů o hypotéky v prvních měsících letošního roku nadále trvá, důvodem je jedinečné období nízkých úrokových sazeb a stále příznivá cena nemovitostí, zvýšení DPH se totiž projevuje částečně pouze u výstavby,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů a procesů České spořitelny. „Zájemci o proměnnou úrokovou sazbu, která je odvozenaod jednoměsíční úrokové sazby na mezibankovním trhu 1M PRIBOR, rovněž neprohloupí. Jednoměsíční PRIBOR se již delší dobu drží pod hladinou 1 % a na této úrovni by měl zůstat více než rok,“ dodala Veronika Jančová.

Hypotéka ČS, kterou banka poskytuje bez poplatku za vyřízení, nabízí klientům vedle úrokové sazby od 2,49 % a možnosti bez fakturového čerpání na výstavbu i variabilní splácení, tedy možnost přerušení splácení, odkladu či změny splátek a mimořádných splátek. Klient si tak může v průběhu splácení hypotéky sám určit výši splátky.

Úrokové sazby pro nové hypotéky platné od 15. března 2012

Hypotéka ČS na bydlení

min. úrokové sazby

Proměnná úroková sazba

2,49 %

 1 rok

4,09 %

 2 roky

4,09 %

 3 roky

3,39 %

 4 roky

3,29 %

 5 let

3,19 %

Minimální úrokové sazby jsou úrokové sazby se slevou za splácení z aktivního Osobního účtu ČS, sjednaným pojištěním schopnosti splácet od Pojišťovny ČS pro případ smrti, plné invalidity, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání a v případě fixace na 3–5 let se slevou za úrokové zvýhodnění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.