EUR 23.655

USD 21.982

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.655

USD 21.982

26. 04. 2023

0 komentářů

Crestyl spouští nový rezidenční projekt za 4 miliardy, nahradí průmyslový areál u pražské Šárky

 

Developerská a investiční skupina Crestyl dnes představila svůj nový rezidenční projekt Šárka. Ten vznikne v sousedství stejnojmenného přírodního parku v pražských Vokovicích na území dnešního průmyslového a logistického areálu Šárka Business Park (bývalá Aritma). V rámci nové volně přístupné rezidenční čtvrti s parkovými plochami vyroste 18 viladomů s celkem 224 byty, šest rodinných domů u hranice s lesními pozemky, mateřská školka a prostory pro služby a obchody. Architektonické a urbanistické řešení objektů i veřejného prostoru klade důraz na propojení s blízkým lesem. Projekt v únoru získal pravomocné územní rozhodnutí. Zahájení výstavby první etapy, v rámci které vznikne 108 bytů, je naplánováno na příští rok. Celková investice přesáhne čtyři miliardy korun.

Loading 

„Naším záměrem je nahradit současný uzavřený průmyslový areál klidnou a volně přístupnou rezidenční čtvrtí se zelení, protože u všech našich projektů klademe důraz na veřejný prostor. Takto jsme přistoupili i k tomuto místu a celý projekt jsme připravili tak, aby respektoval své okolí a přirozeně se propojil se Šáreckým lesem. Vše jsme navíc pečlivě diskutovali s Prahou 6 i místními spolky tak, aby byl náš projekt pro lokalitu skutečně přínosem,“ vysvětluje ředitel společnosti Crestyl Simon Johnson.

V projektu Šárka vyroste 18 viladomů s celkem 224 byty a šest rodinných domů, které budou umístěny přímo v sousedství lesa. Byty budou ve velikostech 2+kk až 5+kk a podlahové ploše od 62 m2 do 125 m2, součástí projektu budou i luxusní penthousy. Všechny byty budou mít velké terasy, nebo balkony či předzahrádky. Jak je u projektů skupiny Crestyl zvykem, byty se budou vyznačovat vysokou kvalitou použitých materiálů a důrazem na funkční design. Každý byt bude vybaven klimatizací a předokenními žaluziemi. Při návrhu exteriérů i interiérů se architekti inspirovali přírodními materiály, které se nacházejí v přírodním parku v sousedství projektu – domy tak například budou obložené kamenným obkladem. Samozřejmostí je společná recepce, která bude umístěna v budově se službami u vstupu do areálu. Parkování aut je svedeno pod zem a prostor mezi novými domy tak bude vzdušný a klidný. Autorem návrhu budov je architektonická kancelář Loxia, pod veřejným prostorem je podepsáno studio Šmídová Landscape Architects.

Součástí nového areálu na místě bývalé továrny bude i nová mateřská škola pro 50 dětí, kterou Crestyl po kolaudaci bezúplatně převede do vlastnictví obce, a která tak rozšíří stávající síť mateřských škol v Praze 6. Vedle školky a zastávky MHD pak vznikne samostatná budova, která bude určená pro veřejné služby. Cílem je tyto prostory pronajmout například pro obchod, ordinace lékařů, nebo třeba kavárnu. Na okraji areálu vedle lesa vznikne i nové dětské hřiště a sportoviště s cvičebními prvky. Vše samozřejmě bude sloužit i obyvatelům přilehlého okolí. Crestyl se bude podílet i na uskutečnění chytrých dopravních řešení na území celých Vokovic.

Architektonické řešení veřejného prostoru projektu Šárka klade důraz na propojení se Šáreckým lesem. Vnitřní parter vizuálně „prorůstá“ z okolí a nově vysázené stromy a rostliny jsou místního typu s převahou borovic. Srdcem celého rezidenčního areálu bude parčík s vodními prvky. Významným pozitivním přínosem pro všechny obyvatele i návštěvníky bude otevření a zprůchodnění celého areálu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Nájemní bydlení je investičně zajímavé

Účastníci konference Nájemní bydlení budoucnosti pořádané společnostmi BTR Consulting a Real Estate Academy se jednoznačně shodli, že rezidenční trh se proměňuje. Jasným trendem je nájemní bydlení jako aktuálně cenově dostupnější alternativa oproti vlastnickému bydlení a jako možnost zajímavá i z investičního pohledu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 06. 2023

I přes pokles jsou ceny nemovitostí v ČR stále na relativně vysoké úrovni

Trh s nemovitostmi v České republice prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Z  aktuálních dat vyplývá, že ceny nemovitostí se za poslední tři měsíce vyvíjely různými směry.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2023

Analýza: Poptávka po bytech stoupá

Trh s byty v Praze se probouzí. Po dlouhé stagnaci lze sledovat oživení prodejů. Kvalitní a prémiové nemovitosti si svou cenu drží, trvají však výrazné rozdíly v ceně nových a starších bytů. Rostou požadavky na kvalitu. Kupující mají stále vyšší nároky na standard vybavení bytů a nabízené doplňkové služby.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *