Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Czech Republic Sotheby’s International Realty se etablovala v Chorvatsku a otevírá novou pobočku na Slovensku

13.12.2018 01:12 Tisková zpráva:

Světová mapa jedinečných nemovitostí sítě Sotheby’s International Realty se na konci roku rozrostla o další zemi – Slovensko. Czech Republic Sotheby’s International Realty otevřela novou pobočku v Bratislavě. Češi díky ní získají přímý přístup k nákupu či pronájmu nemovitostí u svého nejbližšího souseda a investoři z Evropy i celého světa dostanou příležitost objevit slovenský trh, který až dosud ležel neprávem trochu stranou širšího zájmu. Slovákům se zároveň otevírá cesta k výjimečným domům a bytům v Česku i ve světě.

Nově založená pobočka, jejíž ředitelkou je Ilona Mančíková, majitelka a obchodní ředitelka Czech Republic Sotheby’s International Realty a spolumajitelka Croatia Sotheby’s International Realty, se zaměří na unikátní historické vily a luxusní developerské rezidence v Bratislavě a okolí. A také v Tatrách, kde se bude orientovat zejména na prodej servisovaných víkendových apartmánů a challetů.

„Jsem velmi ráda, že právě letos, při příležitosti stoletého výročí založení Československé republiky, se naše celosvětová síť dočkala slovenského sourozence. Vznik pobočky v Bratislavě je logickým vyústěním předchozího vývoje. Na počátku loňského roku jsme založili pobočku v chorvatském Splitu a ta se záhy stala lídrem na chorvatském trhu s nemovitostmi. V současnosti operuje na celém Jadranském pobřeží a v oblasti Záhřebu. V portfoliu má aktuálně na 250 unikátních nemovitostí a v loňském roce uskutečnila mimo jiné také největší obchod na chorvatském realitním trhu za uplynulých pět let – prodej luxusní vily Castello za více než 8 milionů eur,“ říká Ilona Mančíková.

Česko tak vytvořilo jakýsi pomyslný strategický trojúhelník společně se Slovenskem a Chorvatskem, tedy zeměmi, s nimiž jej pojí tradiční přátelství již od dob, kdy byly součástí Rakousko-uherské monarchie. V současné době mají tyto země mezi sebou nejvřelejší vztahy ze všech středoevropských zemí. Jak dokazují aktuální průzkumy, Slovensko i Chorvatsko zaujímají čelní místa v cestách českých občanů do zahraničí.

O zaměření slovenské pobočky vypovídá už její sídlo v bratislavském komplexu River Park. Multifunkční centrum na levém břehu Dunaje v blízkosti bratislavského Starého města je dílem nizozemského architekta Ericka van Egeraata, který moderní vzdušné konstrukce citlivě zasadil do stávající zástavby a propojil je s nábřežní promenádou. Aby nenarušil panorama nedalekého Bratislavského hradu, nechal jednu z budov „přerůst“ nad hladinu řeky.

V současnosti jsou již v přípravě také další developerské projekty jako River Park City II a Eurovea II, což je přesně ten typ projektů, které v budoucnu chceme zahrnout do portfolia,“ říká Ilona Mančíková a vypočítává další oblasti zájmu nově otevřené pobočky: „Ve slovenské metropoli se soustředíme zejména na historické části Starého města, památkovou zónu Palisády nebo na vyhlášenou ulici Mudroňova u Bratislavského hradu a přilehlou oblast Horský Park.

Stranou zájmu však nezůstane ani lukrativní městská část Koliba. „Zde již máme v portfoliu ojedinělý projekt Eleven s 11 rezidenčními domy a projekt Roličky od renomovaného ateliéru CAKOV & PARTNERS. Ten zahrnuje 9 vilových domů, v nichž jsou v každém tři byty na samostatném podlaží,“ konkretizuje aktuální nabídku Ilona Mančíková.

Tisková zpráva Sotheby’s International Realty®

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *